"Зараз фотографією займаються як ми знаємо, дуже багато, але на рівень, який відповідає міжнародному ринковому рівні, виходять тільки одиниці. І ті, які на нашу думку, були найцікавішими, ми відібрали їхні роботи, і представили у цій виставці", - каже куратор виставки Леся Прокопенко.
Експозиція представляє роботи 15 українських фотографів, що працюють у різних жанрах. Частина авторів вже досить популярні за кордоном. Але й новачки у цій справі вирізняються сміливістю та експериментами із сюжетами. Проект групової виставки, кажуть організатори, демонструє зв’язок між локальними спробами та глобальними тенденціями. Нове покоління фотомистецтва зізнається, що трохи розгубилось через незатребуваність, але продовжує працювати у місцевих реаліях.
"Потрібно створити соціальну сферу, яка б допомогла самородкам розкритися", - каже фотохудожник Михайло Кльокта.
"Я придумала таке слово - пі-арт. За його принципом продається в Україні все, починає з картин, закінчуючи фотографією. Чесно кажучи, в Україні фото-бізнес не дуже розвинений, фотографії у нас не купують. В нас немає культури, в нас це не вважають мистецтвом, або просто не прищеплений інтерес", - каже фотохудожник Олена Візерська.
Попри те, що сучасне фотомистецтво в Україні лише починає розвиватись, молоді автори готові доводити своїми світлинами, що шлях до розвитку є. Виставка сучасної фотографії триватиме до кінця літа в одній із столичних галерей.