Усі ми відчуваємо страх перед небезпекою, але боязнь зникає одразу, як мине неприємна ситуація. Але що робити, коли панічний страх виникає перед, здавалося б, зовсім нестрашними предметами - сірою мишкою, павуком чи ляльками. Тут вже маємо справу з фобіями.
Різниця між страхом і фобією полягає в інтенсивності емоцій. Людину охоплю паніка, частішає серцебиття, з’являється задуха, навіть запаморочення. Серед поширених фобій - панічний страх висоти і замкненого простору, так звана клаустрофобія. Чимало людей також страждають на аерофобію - страх перед польотами в літаку.
Хоч, фобії не відповідають реальній загрозі, вони змушують людину змінювати звичне життя - уникати предметів чи обставин, які породжують страх. Людина усвідомлює це, але нічого з собою вдіяти не може.
Позбутися фобії непросто. Найважливіше тут - час та терпіння. Непомітно подолати фобію допоможуть різні форми ігрової психотерапії. Адже, кращий спосіб подолати страх - посміятися над ним.
Айхмофобія
Дехто з нас ненавидить усілякі голки й страшенно боїться уколів. Люди, які переживають такі страхи, страждають на айхмофобію - боязнь гострих предметів. Особливо людям з такою фобією лячно, коли ці гострі предмети торкаються тіла. Тому через страх перед голками, банальний аналіз крові може стати неабияким випробуванням.
Фахівці відносять айхмофобію до категорії специфічних фобій. Вона є проявом неврозу нав’язливих станів. Причини такого стану швидше за все пов’язані з травматичною ситуацією, яку людина пережила у минулому.
Аби позбутися фобії, людині доведеться ще раз пережити стресову ситуацію і зрозуміти, що ін’єкція принесе лише користь. Вітак, секрет лікування простий - варто допомогти людині опинитися віч-на-віч зі своїм страхом.