Винні у зґвалтуванні - це міліціонери зі зв'язками

Обурений тим, що один із правоохоронців, який по-звірячому побив Ірину, розгулює на волі, розлючений люд штурмував райвідділок. Історія потерпілої, яка поверталася з дискотеки додому, а опинилася на лікарняному ліжку, вразила всю Україну.

“Хлопці кажуть, давай підвеземо. Я сказала - не треба. Вони дьорнули за руку і насильно заштовхали у машину. Зняли речі і Дрижак зґвалтував мене. Потім каже до Поліщука: "Хочеш?" Він погодився. І той теж мене зґвалтував. Третій не чіпав мене, потім вони мене дуже сильно били”, - розповіла Ірина Крашкова, яка дивом вижила після знущань міліціонерів.

Двоє чоловіків, на яких вказала постраждала як на ґвалтівників - міліціонери, капітан Євген Дрижак та лейтенант Дмитро Поліщук. Третій підозрюваний - місцевий таксист, за іншими даними, єгер Сергій Рябиненко. Врадіївчани розповідають: у правоохоронців-ґвалтівників неабиякі зв'язки, саме тому районна міліція спочатку взагалі заперечувала причетність своїх працівників до цього злочину. За словами місцевих, головний міліціонер Миколаївщини Валентин Парсенюк - хрещений Євгена Дрижака, якого під тиском мітингувальників затримали лише на 7-й день після скоєння злочину.

“Він навчався з моїм сином у одному класі, був 11 клас і класний керівник сміялася: він читати не вмів. А зараз він став міліціонером! А який же ж він міліціонер?! Він убивця! Убивця!” - говорить про Дрижака мешканка Врадіївки Наталя.

Мати Ірини - Марія - те, що донька вижила, називає дивом і постійно молиться за її здоров'я. Нині стан Ірини стабільний, але на неї ще чекає кілька операцій. Мешканці Врадіївки розповідають, що з міліцією тут не все гаразд уже давно.

Бунтівна хвиля докотилася до Києва. Міністр внутрішніх справ відсторонив від виконання обов'язків головного міліціонера Миколаївщини Валентина Парсенюка. Звільнили також начальника Врадіївського райвідділу міліції та районного прокурора. Втім, штурмовикам, схоже, теж доведеться відповідати.

Залякувати тих, хто бунтував, кажуть місцеві, почали вже наступного дня після штурму міліції.

“Йде перевірка, але ми не ставимо за мету залучити всіх до відповідальності, так як ми розуміємо, що були емоції і було справедливе обурення”, - повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Віктор Дубовик.

Народний гнів спробували очолити політики

Тим часом народний гнів більше п'яти сотень мешканців Врадіївки взялися очолити політики. Площа під райвідділком замайоріла прапорами. Люди вимагали від столичного начальства обіцянки, що винних у зґвалтуванні Ірини посадять. Міністерські чини на власний страх і ризик вийшли до врадіївчан, втім, розмова на склалася.

Тиждень Врадіїївку прочісували правоохоронці. Біля райвідділку - “Беркут”, самі працівники районної міліції, схоже, готувалися до ще одного штурму, бо на роботу ходили у бронежилетах. А от на всіх в'їздах до миколаївського райцентру цілодобово чергували ДАІвці.

ДАІвці тут стоять з візирами, принаймні за їхніми словами, аби зупиняти тих, хто перевищує швидкість. Максимальна дозволена на цій дорозі - 110 км/год. Ми зараз їдемо трохи більше за 50, більше просто неможливо через ями.

Врадіївчани певні, що ДАІ не пускатиме мешканців прилеглих сіл та містечок на мітинг під райвідділком. Запитань до міліції тут мають достатньо. Наприклад, щодо Аліни Поркул, 15-річної дівчини, яку зґвалтували та втопили в місцевому озері 2 роки тому.

“У нас тут маленька Сицилія, тому що все корумповано. Кум, брат, чоловік, жінка. Ще коли вбили Аліну Поркул, це зробили люди у пагонах. Це було прикриття”, - розповіла мешканка Врадіївки Марина.

У Врадіївці і раніше траплялися заплутані вбивства

Після свіжої історії зґвалтування та врадіївського бунту МВС об’єднало ці дві справи, адже убивць Аліни Поркул так і не знайшли. Батько дівчини розповідає: в ту ніч, коли вбивали його доньку, на чергуванні в райвідділку був той таки Євген Дрижак. Під час псевдослідства у вбивстві Аліни Поркул зізналися 11 врадіївчан. Двоє підозрюваних повісилися просто в райвідділку.

“Забрали сина з дому, пів на десяту, він ще спав, приїхали через три дні - закатували. І самі відвезли, самі все і тільки подзвонили половина на другу ночі - він уже у морзі і сказали, що він повісився”, - розповіла мешканка Врадіївки Віра.

Вимагали зізнатися у вбивстві і сина пані Ганни - Олександра. Через знущання в райвідділку чоловік став інвалідом.

“Його почали бити працівники міліції, кинули в камеру, не повідомили ні родичам. На третю добу, Мочалко, прокурор, подав на суд і дали йому 10 діб. За що?! У нього пальці на руках і дотепер погано роблять, почки болять, він відро води донести не може додому”, - каже мати сина-інваліда Ганна.

Врадіївчани масово пишуть скарги, але у правосуддя не дуже вірять

Сьогодні врадіївчани масово пишуть скарги на районних міліціонерів до спеціально створеної міністерської комісії. Хоча й не вірять, що катів у погонах покарають.

Слідча комісія з міністерства вже отримала близько сотні скарг на міліціонерів Врадіївського райвіддіку.

Мешканці вимагають покарати ґвалтівників Ірини Крашкової та звільнити усіх міліціонерів Врадіївського райвідділку. До ідеї самостійно обирати правоохоронців ставляться схвально. За півгодини під таким зверненням до депутатів Верховної Ради підписалися півсотні мітингувальників.

Десяток мітингувальників із Врадіївки вже вирушили пішою ходою на Київ, аби вимагати відставки Міністра внутрішніх справ та Президента України. У Донецьку, Львові, Івано-Франківську та Криму відбулися громадські акції на підтримку мешканців Врадіївки.