Як кажуть самі керівники, це було зроблено навмисне. До слова, цей аеродром довгий час був найголовнішим для спортсменів, які тренувалися у стрибках з парашутом.

Читайте також: У "Антонові" знайшли вихід як обійтись без російських деталей

"Комісія найманих працівників апарату прийшла сюди та в брутальній формі вимагали документи для перевірки і мені стало зрозуміло, що вони прийшли аби вигнати мене звідси", – сказав екс-начальник Центрального аероклубу імені Антонова Василь Руснак.

Мова йде про ГО "Товариство сприяння обороні України"– це правонаступник радянського товариства сприяння армії авіації та флоту. За документами, саме вони є засновниками аероклубу. Саме ж летовище вже згодом перекваліфікували у підприємство, яке функціонує коштом оренди літаків, плати за парашутні навчання і стрибки спортсменів і любителів.

ТСО України як засновник має права на дивіденди з підприємницької діяльності цього підприємства, але не більше. Воно не має права втручатися в його внутрішні справи,
– запевнив адвокат, юридичний радник Центрального аероклубу Олена Довганич.

Натомість в ТСО вирішили запросити інвестора, аби вибудувати злітну смугу з твердим покриттям. За словами екс-начальника аеродрому, це могло призвести до передачі землі у приватні руки. Руснак відмовився сприяти і його відсторонили. Водночас у кадастрових реєстрах вже є плани забудов території аеродрому, але цей сценарій можливий лише за ліквідації майна аероклубу.

Якщо таким чином далі працювати, то це призведе до банкрутства центрального аероклубу, а в центральному аероклубі 2 аеродроми – "Чайка" і "Бузова". В загальному це 270 гектарів землі,
– доповнює Руснак.

Нове керівництво у занепаді аероклубу звинувачує попередників, каже злітна смуга, навколо якої розгорівся скандал, не заважала б аеродрому. А закиди, мовляв аероклуб штучно розвалюють спростовує. І доповнює, що закупили 12 парашутів, втім самі ж парашутисти аероклубу їх досі не бачили. Хоча, за даними експертів, вони не придатні до користування.

Скажу чесно. я їх сам не бачив. Там лежить, щось на складі. воно лежить собі, то нехай лежить. Ми явно ними не можемо користуватись, а техніки нам катастрофічно бракує,
– розповів світовий рекордсмен із парашутного спорту Віталій Кочовий

Бракує і самих парашутистів. Якщо раніше вильотів зі спортсменами було по чотири десятки щовихідних, тепер у 3-4 рази менше. Нове керівництво обіцяє змінити ситуацію, як тільки виправить помилки попередників, чим і займається, мовляв, вже півроку. А екс-начальник Василь Руснак подав кілька позовів до суду, щоб з новими керівниками розбиралася Феміда.

Читайте також: Земельна афера на Львівщині: як чиновники та бізнесмени ховаються серед "атошників"