Житлові комплекси у столиці ростуть, як гриби. Забудовники заманюють покупців зручностями. Мовляв, для життя є все: супермаркети, лікарні, школи.
Вони пишуть, що поруч школи, садочок. Але вони не пишуть, що це ті самі старі школи і садочки, які були для старого мікрорайону. Для нового мікрорайону вони нічого не будують,
– скаржиться мешканка Голосіївського району Анна.
На десяток багатоповерхівок – декілька тісних дитячих майданчиків і одна школа на весь мікрорайон. Алла – мешканка новобудови. Каже, коли 5 років тому заселилися в нову квартиру – не думали, що дітям доведеться вчитися у переповнених класах.
Тільки у Голосіївському районі кількість учнів за останні 6 років збільшилась у 1,5 рази.
Взяти усіх бажаючих до першого класу директори просто не можуть.
Ми мали цього року набрати 90 дітей, 3 класи по 30, набрали трохи більше, 95, а заяв було більше 200,
– розповів директор спеціалізованої школи №148 Сергій Горбачов.
Батькам доводиться або лишити дитину у переповненому класі, або їздити до школи в інший район.
В КМДА переконують, що як раз працюють над вирішенням проблеми.
Розглядається питання, чи можливо у юридичному полі примусити забудовника будувати одночасно дошкільний навчальний заклад, школу, поліклініку,
– розповіла начальник відділу загальної середньої освіти та інклюзивного навчання Олена Батечко.
Крім того, чиновники кажуть, що коли у дитсадках та школах був недобір дітей – їхні приміщення частково здавали в оренду.
"Кожна районна адміністрація вже зробили ревізію своїх об'єктів. Тобто такі дані є в районних адміністрацій, і є перспективний план виведення орендарів відповідно до потреби мешканців районів", – переконує Олена Батечко.
Обіцяють чиновники відкрити нові школи впродовж наступних кількох років. А поки малечі залишається навчатись у переповнених класах.
Читайте також: Українські школярі зібрали багатий урожай на міжнародних олімпіадах