Автомобілі також підбиратимуть особливого класу, аби вони були зручними для дітей. Наразі планується виділити 20-40 автівок й вони будуть курсувати з певними обмеженнями: їздитиме за заздалегідь вказаними маршрутами й обмежену кількість поїздок. Втім, надалі планують збільшити кількість транспорту.
Читайте також У Броварах відкрили кав’ярню де працюють люди з синдромом Дауна
Пілот був вдалим
Такий сервіс вже випробували минулого року – із 1 жовтня до 31 грудня 2020 року. Участь у проєкті взяли 140 дітей, які здійснили понад 600 поїздок.
Пілот був вдалим, тож в КМДА узялись за впровадження цього проєкту.
Цьогоріч ми розраховуємо на обслуговування певної кількості дітей з інвалідністю, які зможуть користуватися цією послугою й на постійній основі,
– підкреслив директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.
Втім, він зазначив, що не всі діти зможуть отримати таку послугу – "У цьому році ми зможемо покрити лише третину цього об’єму". У майбутньому влада планує збільшити кількість таксі.
Як отримати таку послугу
Батьки чи опікуни дитини з інвалідністю зможуть звернутися до районного Управління соцзахисту, надати певний перелік документів. Потім дитину внесуть у базу й вона зможе користуватися спеціалізованим транспортом.
Також директор Департаменту соцполітики наголосив, що вимоги до автівок та таксистів будуть досить жорсткі.
По-перше, автомобілі мають бути певного класу й спеціально облаштовані. Водії обов’язково мають пройти курс навчання, щоб уміти поводитися із людиною з інвалідністю. Також планується брендування автівок соцтаксі, щоб їх впізнавали інші учасники дорожнього руху.