Хоча звалище знаходиться за кількасот метрів від жилих масивів, прибирати їх почали лише за 10 днів після того, як надійшла скарга. Хоча варто зазначити, що лежать небезпечні лампи на площі в кілька кілометрів.

Небезпечного рівня парів ртуті у повітрі немає. Принаймні, це показав спеціальний прилад.

Чому небезпечні відходи так довго не прибирали, чиновники не відповіли. Та спеціалісти запевняють: нічого страшного в цьому немає. Головне, аби їх не розбивали.

В Києві спеціалізованих підприємств, що утилізують такі відходи, немає. Тому зібраний брухт повезуть у Кіровоградську область. Чиновники запевняють, що з бюджету міста на це не витратять ні копійки.

Зараз у Києві працюють кілька компаній, які за ціною у 2-3 гривні приймуть на переробку відпрацьовані люмінесцентні лампи. Про те, що у Києві нема безкоштовних пунктів збору подібних відходів, міська влада знає. Мовляв, від такої діяльності немає прибутків. Але обіцяють запустити спеціальні пункти за кілька місяців, розмістять їх у ЖЕКах.

Через ситуацію, що склалась у Києві, поліція відкрила кримінальне провадження. Та за весь час подібних злочинів притягнути до відповідальності нікого так і не вдалося. Адже на незаконне звалище щодня приїздить по кілька вантажівок зі сміттям, розповідають місцеві.

Дорогу ж до звалища пообіцяли перекрити вже найближчими днями, поруч хочуть поставити наряд поліції.