Найбільша хода - у Комуністичної партії. Близько 10 тисяч людей із червоними прапорами пройшлися головною вулицею столиці. Організованими колонами, одягнені у червоні футболки, активісти КПУ прийшли на Майдан незалежності.

Люди старшого покоління кажуть, для них 1 травня - дійсно свято. А от молодь не на камеру зізнавалась - за участь у демонстрації їм начебто заплатили гроші. Лідери КПУ такі звинувачення відкидають.

“Я ще раз Вам кажу, Ви дурні запитання ставите. Сьогодні десятки людей підтримали ініціативу Компартії, а Ви добре знаєте, що ми давно ведемо підготовчу роботу”, -сказав лідер КПУ Петро Симоненко.

Натомість, "Об'єднані ліві і селяни" великою кількістю демонстрантів не відзначилися. Вони зібрались біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Колишній соціаліст Ніколаєнко каже, головне не кількість, а якість.

“Лівий рух сьогодні в Україні в стані стагнації, і неважливо - скільки людей вийдуть в якомусь селі чи місті, важливо, щоб люди розуміли з якою метою вони вийдуть”, - каже лідер партії "Об'єднані ліві і селяни" Станіслав Ніколаєнко

СПУ, яку декілька днів очолює Петро Устенко, на мітинг не вийшла. Замість них - соціалісти молоді. Їхній день солідарності трудящих - з гучною музикою та безкоштовною солодкою ватою.

“В Європі немає такого, як там на 1 травня, просто люди ходять з мітингами, з транспарантами. Я вірю, що це пережиток минулого, який залишився нам в спадок від Радянського Союзу. Тому ми вирішили йти до людей, ми хочемо створити всім хороший настрій”, - сказав голова Київської організації Спілки молодих соціалістів Андрій Пристая.

Соціалісти заявляють про намір йти до ради самостійно. Колишній очільник СПУ Олександр Мороз взагалі виборюватиме крісло до парламенту на мажоритарному окрузі.

Про наміри йти разом з іншими лівими партіями не говорив й колишній його соратник Станіслав Ніколаєнко.

Очільник КПУ Петро Симоненко зазначив, по мажоритарці підуть ті комуністи, які мають великий досвід роботи, у тому числі частина нардепів. Решта у парламент прокладатиме шлях за партійним списком.