У Києві відзначився Дніпровський район. Туди до поліклініки завітала Оксана Тропотяга та розпитала у сімейного лікаря про медичну реформу зсередини.

Читайте також: Як підписати декларацію дитині до 14 років

Робочий день сімейного лікаря Наталії у самому розпалі. Тепер, окрім, звичних оглядів пацієнтів, додався новий обов'язок – підписання з ними декларацій. Наталія працює у столичній амбулаторії. Зі старту кампанії з вибору сімейного лікаря підписує близько 30 декларацій щодня, хоча пацієнт може це зробити у спеціальному кабінеті на 1 поверсі, лікарка надає перевагу особистому спілкуванню.

Читайте також: Мільйон українців вже підписали декларації з лікарями, – Супрун

"Я хочу бачити пацієнтів, хочу з ними спілкуватись, можливо, у них виникають якісь питання," – наголосила сімейний лікар Наталія Телега.

Процедура підписання декларації займає до 15 хвилин, буває й довше, коли у пацієнта немає мобільного телефону, який потрібен для реєстрації у системі. Звикати до роботи за комп'ютером не довелось, зокрема у поліклініці на них працюють вже 6-й рік.

Складності у введенні декларації абсолютно немає. У нас є медсестри яким понад 70 років, і вони чудово орієнтуються в комп'ютері,
– розповіла Наталія Телега.

Цього року за кожного пацієнта лікар отримуватиме у середньому 370 гривень. За дітей та людей похилого віку – платитимуть удвічі більше. У міністерстві порахували, що якщо лікар-підприємець обслуговуватиме 2 тисячі пацієнтів, то отримуватиме за це до 18 тисяч гривень на місяць. Приблизно стільки ж хотіла би отримувати і Наталія, проте зараз це у тричі менше.

Оскільки, обирати лікаря тепер можна не за місцем реєстрації або фактичного проживання, змінюється і порядок виклику сімейного лікаря додому.

Нагадаємо, 2 квітня стартував перший етап медичної реформи – з вибору лікаря первинної медичної допомоги в рамках кампанії "Лікар для кожної сім'ї". Згідно з новою реформою, зарплата медиків зросте, і залежатиме від кількості пацієнтів, з якими вони укладуть електронні угоди.