Структура Національної поліції

Про закон говорять уже кілька місяців, але ухвалили лише через дві години після того, як полісмени отримали свої дипломи. Цей документ стосується кожного українця, адже тут прописані стосунки з правоохоронцями нової формації.

Національна поліція — центральний правоохороний орган, який складатиметься із кількох структур: кримінальна поліція, поліція охорони, спеціальна поліція і патрульна служба.

Міністр внутрішніх справ не може впливати на роботу служби. Вона підпорядковується лише власному керівництву. Щоправда, керівника поліції все ж таки призначає міністр.

Обов'язки нових патрульних

Поки що створили лише патрульну службу. Це найнижча ланка поліцейської кар'єри. Сюди беруть лише молодих, до 35 років. Вчитися треба лише три місяці, зате конкурс жорсткий.

Патрульний — це два в одному: інспектор ДАІ "плюс" дільничний. Можуть оштрафувати водія-порушника і розібратися з хуліганом. Але полісмени не ховатимуться у кущах, як ДАІвці, а постійно їздитимуть містом. Патрульного викликаємо так, як і звичайного міліціонера.

Поліція не каратиме, а надаватиме послугу. Як виявилося, полісмени мають навіть більше повноважень, аніж дільничні та працівники ДАІ разом взяті.

Читайте також:Нові поліцейські відзвітували про першу непросту ніч

Якщо виглядаєте підозріло, чи схожі на злочинця зі стенду "їх розшукує міліція", правоохоронець і сьогодні може попросити у вас документи. Однак, є нюанс — якщо документи його сумніви не розвіють, може запросити вас на опитування. Не плутати з допитом.

Якщо полісмену не сподобались не лише ви, але й річ, яку ви тримаєте у руках, то він може її у вас забрати. Для запобігання злочину. Умови вилучення та список речей в законі не уточнюють. Тому трактувати можна по-різному. Телекамера, наприклад, теж може виявитися небезпечною.

Що заборонено поліцейським

2014 рік. Міліціонери на Майдані, порушуючи всі норми людяності поливають у тріскучий мороз людей із водомета. Норми закону вони тоді не порушували. Адже перед цим Кабмін зняв обмеження на використання водометів при мінусовій температурі. Тепер таке робити не можна. Усі заборони прописані у законі. Отож поліцейські не мають права:

Бити кийками по голові, шиї, ключицях

Застосовувати водомети при температурі нижче +5 градусів

Застосовувати кайданки більш, ніж 2 години

Самі ж полісмени переконують: їх вчили бути толерантними, тож спецзасобами не зловживатимуть.

Нову поліцію вчили на конкретних прикладах і розробили для них 500 типових ситуацій з порадами, як їх вирішувати. Однак, самі патрульні кажуть, що найліпшою методичкою для них буде практика.

До слова, вуличні продавці у Києвівлаштували істерикуновим патрульним, які спробували переконати їх піти з тротуару.