За даними джерел видання "Дзеркало тижня", Господарський суд Києва нібито ухвалив рішення, яке дозволяє приватизацію пам'ятки. Рішення винесла суддя Людмила Шкурдова, яка розглядає пов'язані з націоналізацією "ПриватБанку" справи.

Дивіться також Група Коломойського та "подарунки" від батьків: як росли статус та статки Трухіна

Журналісти стверджують, що Шкурдова регулярно доводила свою упередженість під час розгляду цих справ.

Компанія належить помічниці "слуги народу"

  • Як стверджує блогер та один з лідерів партії "Демократична сокира" Антона Швець, "Архітектурна майстерня Інка" у 2015 році уклала договір із Фондом держмайна про оренду комплексу Батьківщина-Мати.
  • У документах було вказано, що приватизація об'єктів заборонена за жодних умов.
  • Наприкінці 2020 року орендар подав до Господарського суду столиці Києва позов з вимогою визнати договір недійсним та дозволити їм приватизацію частини меморіального комплексу.
  • Представники Фонду державного майна ніяк не відстоювали недоторканність національного меморіалу в судах. просто не з'являючись на судових засіданнях.
  • Суддя Шкурдова вимоги товариства буцімто задовольнила.

Згідно з даними YouControl, до 2018 року власником "Архітектурної майстерні Інка" був колишній адвокат Коломойського та екскерівник Офісу Президента Андрій Богдан. Згодом очільником ТОВ став народний депутат від "Слуги народу" Микола Сольський.

Станом на зараз володіє компанією помічниця "слуги" Олександра Маріковського Олена Фасоль.

Дивіться відео розслідування Антона Швеця щодо приватизації Батьківщини-Мати Коломойським:

У Фонді держмайна обіцяють боротися

Посадовці з ФДМУ кажуть, що зміни до договору 2015 року, які б заборонили приватизацію Батьківщини-Мати, внесли у 2019 році. Цей пункт договору й намагається оскаржити афілійована з Коломойським компанія. В апеляційному суді Фонд нібито виграв справу, однак Верховний повернув її на розгляд до Північного апеляційного господарського суду. Вже у цьому суді не повідомили посадовців про відкриття провадження, а сам розгляд справи провели за одне засідання.


Фонд держмайна категорично не погоджується з цим судовим рішенням і підготував касаційне звернення до Верховного суду, де буде в законний спосіб та в рамках чинного законодавства відстоювати свою позицію. Наразі право власності на об’єкт за орендарем жодним судом не визнано,
– зазначили у ФДМУ.

Крім того, чиновники пояснили, що орендує "Архітектурна майстерня Інка" два приміщення, які перебувають на балансі "Національного музею історії України у Другій світовій війні". Головна будівля, яка увінчується монументом Батьківщина-мати в оренду не здається. Однак навіть у разі ухвалення судом рішення, приватизація не має відбутися, оскільки закон "Про приватизацію державного і комунального майна" не дозволяє цього робити.