Як зазначено в ухвалі суду від 27 січня, заступник генпрокурора Юрій Столярчук мав винести постанову про закриття провадження протягом трьох днів.

Іванющенка підозрювали у незаконному збагаченні на 72 мільйона швейцарських франків (1,88 мільярда гривень), та в заволодінні 170 мільйонів гривень державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом. Однак адвокат Іванющенка Юрій Колесніков поскаржився на бездіяльність заступника генпрокурора у розслідуванні кримінальної справи.

"За останній рік не прийнято жодного процесуального рішення, що є порушенням прав громадянина Іванющенка, якого без наявності достатніх підстав підозрюють у вчиненні злочину обмежено в пересуванні, щодо рухомого та нерухомого майна якого прийнято рішення про накладення арешту. У зв’язку із неналежним здійсненням своїх обов’язків, прокурор, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №42015000000000207, не забезпечив швидке, повне та неупереджене розслідування вказаного кримінального правопорушення", — йдеться в позовній заяві захисту Іванющенка.

Зокрема, звинувачення не спростувало той факт, що ТОВ "Карпатибудінвест", яким опосередковано володіла сім’я Іванющенка, законно отримало кошти від ДП "Держекоінвест". Адвокат додав, що терміни досудового розслідування закінчилися наприкінці грудня 2015 року, а рішення про їх продовження не було ухвалено.

Дивіться також: ЦРУ. Як "смотрящий" Януковича у розшуку умудряється заробляти на українцях та армії