Останні 30 років в будівлі розташований філіал Інституту археології Національної академії наук України. Науковці в розпачі.
“Ці будинки були передані нам розпорядженням Кабінету Міністрів під бази, під археологічні бази. І сьогодні уже ми бачимо, що з-під нас вибивають і ці наші археологічні бази”, - каже директор Інституту археології, академік НАНУ Петро Толочко.
Головний аргумент православної Старообрядницької церкви - з середини XIX століття до початку XX в приміщенні на Подолі відбувалися богослужіння. Таємні. Адже старообрядництво перебувало під забороною. Та право власності було оформлене офіційно. Храм закрили за радянських часів.
“Будь-ласка, поверніть його у власність. Ми не просимо нічого чужого. Поверніть те, що було відібрано у нас в 36-му році”, - просить представник православної Старообрядницької церкви Андрій Босакевич.
Питання виселення археологів - на розгляді у Головному управлінні комунальної власності Києва. В Комісії Київради з питань культури та туризму вже рекомендували міській владі знайти старообрядцям іншу будівлю.
“Проблема у нас одна - зробити так, щоби історичні права перемогли, але при цьому не постраждав ніхто інший. Це по-перше. По-друге, наша проблема ще й інша. В незалежності від того, яка є ситуація з приводу цього будинку, якщо у церковної громади нема свого приміщення, то вона повинна його отримати”, - сказав голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.
Археологи попереджають - якщо їх змусять виселитися, постраждає багато історичних цінностей, які не витримають переїзду. Київрада обіцяє вирішити - кому дістанеться будівля на Подолі, на найближчому засіданні.