"У зв’язку з тим, що так халатно наші люди відносилися до вакцинації проти сказу в нас і виявилася ця ситуація. Активніше разів в десять, активніше. Якщо ми всіх просили робіть щеплення, робіть щеплення, то зараз люди йдуть самі", - розповіла заступник начальника Центру охорони здоров'я тварин Людмила Василіна.
Вакцинувати тварин проти сказу треба лише раз на рік. У ветклініках цю процедуру оплачує держава.
"Потративши певну частку коштів, вона потім економить на тому, що не проводиться таке лікування, людина непрацездатна, займає койку-місце, тобто, якщо порахувати ті збитки при укусах собак, то дійсно це величезні цифри, це мільйони коштів", - пояснює заступник начальника Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимир Горжеєв.
Ветеринари переконані, на загрозливу ситуацію зі сказом, вплинуло неконтрольоване збільшення кількості безпритульних тварин. За неофіційними даними, лише в Києві їх майже 100 тисяч.
Захисники тварин не вірять ветеринарам. Й стверджують: сказ - привід для знищення тварин. Мовляв, через Євро-2012 міста, що приймають чемпіонат, "зачищають" від безпритульних собак.
Власники домашніх улюбленців підтримують загальну вакцинацію тварин. Адже вакцина не лише врятує улюбленця, але й захистить господаря.
Зауважимо, останній трагічний випадок, на Черкащині скажена собака покусала 14-річну дівчинку. Захищаючи доньку, батько вбив оскаженілу тварину. Експертиза вже підтвердила - собака була хвора на сказ.