На виставці буде представлено більше 20-ти ліногравюр лімітованого випуску, десять з яких виконані у техніці колаж. Роботи експозиції датуються 2014-2018 роками. На створення ліногравюр серії "Reflection" Джураєву надихнув рідний Київ.
Читайте також: Нік Вуйчич вперше приїде до Львова: що треба знати про виступ відомого мотиваційного спікера
Робота Олесі Джураєвої
Нові будівлі зі скла та бетону. Вони можуть подобатись, можуть викликати відразу. Як свого часу електрика, так і скляні поверхні сьогодні змінюють моє місто. Я тільки спостерігаю. Але зізнаюсь – ритми, які віддзеркалюються у скляних поверхнях, мене заворожують, – коментує власний проект Олеся Джураєва.
За словами авторки, звичка спостерігати за еволюцією архітектури міста надихнула її на створення колажів із відбитків ліногравюр, над якими художниця працювала майже весь 2018 рік.
Читайте також: У Києві відкрилися "Міські печери"
Міжнародні критики мистецтва називають Джураєву "яскравим представником української сучасної графічної школи". Попит та інтерес до робіт авторки постійно зростає – виставки художниці проходять у США, Мексиці, Аргентині, Австралії, Франції, Німеччині, Іспанії, Італії, Бельгії та інших країнах.
"Олеся Джураєва – мабуть, єдиний український представник станкової графіки нового покоління, визнаний далеко за межами України. Її роботи друкують в іменитих каталогах та журналах, виставляють у кращих світових галереях. Вона – учасниця і переможець багатьох міжнародних конкурсів графічних робіт. Її твори нагадують візуальний щоденник життя", – відзначає Дмитро Палієнко, засновник фонду Sky Art Foundation.
Виставка проходитиме до 27 листопада, вхід для всіх бажаючих – вільний.
Хто така Олеся Джураєва? Народилась у 1982 році в Душанбе (Таджикистан). Переїхала до України у 1989 році. Вчилася у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. З 2004 року є членом Національної спілки художників України. Працює з різними графічними техніками – офортом, ліногравюрою, мецо-тинто, пастеллю. Роботи Джураєвої входять у громадські колекції Бразилії, Італії, Португалії, Румунії, США і України. На рахунку Джураєвої участь у більш ніж 100 групових виставках, бієнале, конкурсах, а також 16 індивідуальних проектах по усьому світу.