Організатори пропонують долучитись українцям до голосування за найкращий проект на спеціальному сайті. І навіть обіцяють провести ескізи найбільшими містами України. Однак остаточне рішення щодо переможців конкурсу залишиться за журі. Результати ж обіцяли оприлюднити до Дня Києва в травні.

"Територія гідності" масштабний проект облаштування 70 га в центрі Києва. Архітектори з різних країн подали майже 500 заявок на участь в чотирьох номінаціях. Зокрема, планується створити громадський простір в центрі Києва, встановити меморіал Небесної сотні, побудувати новий музей Свободи та облаштувати Міжнародний культурний центр в приміщенні Українського дому. Наразі конкурсний відбір пройшли 148 проектів. Як повідомив в інтерв'ю головний архітектор Києва Сергій Целовальник, терміни та дата будівництва нових об'єктів залежатиме від складності проектів-переможців.

Сайт "24" пропонує переглянути підбірку проектів в різних номінаціях.

Меморіал Небесної сотні

Найбільше проектів потрапило в номінацію "Меморіалізація подій Революції Гідності та увіковічення пам’яті Героїв Небесної сотні". Це 86 ескізів. Серед проектів було запропоновано декілька видів світлових інсталяцій на Майдані, різні види капличок та церков, пам'ятники з янголами або хрестами, скульптури протестувальників. А також різні відкриті простори меморіальні парки чи площадки з фонтанами та інше. Побачити всі проекти у цій номінації можна тут.

Світлова інсталяція на вул. Інститутській

Комплекс буде складатись з 107 прожекторів, які можна буде побачити далеко за межами центру міста. Лампи можуть встановити на паралелепіпедах заввишки 1,8 метра. На них пропонують вигравіювати імена героїв Небесної сотні.

Фонтан на вул. Інститутській

Меморіальний комплекс на Інститутській передбачає фонтан у вигляді півкола. Він буде складатись зі 100 напівпрозорих труб, що символізують загиблих. Висота найвищої труби буде 5 метрів. Навколо фонтану пропонують висадити дерева та газон.

Народження нації

Проект передбачає комплексний меморіал. Зокрема на вулиці Інститутській планують встановити каплицю, композиції з протестувальниками, барикадами, а також скульптури янгола та хрест.

Меморіальний маршрут "Кроки пам'яті"

Автор пропонує встановити в центрі Києва п'ять архітипних форм, які символізують різні етати боротьби протестувальників. Їх пропонують встановити в місцях, які стали ключовими під час подій Євромайдану.

Громадський простір Майдану та центральне ядро Києва

В цій номінації відібрали 29 проектів. Автори повинні були придумати, як облагородити громадський простір в центрі Києва. Ця територія простягається від Європейської площі до Бесарабки та від вул. Інститутської до Михайлівської площі. Різні автори пропонують зробити Хрещатик повністю пішохідним, влаштувати на Майдані величезний фонтан, встановити замість пам'ятника Леніна скульптуру Діви Марії або пам'ятник Тараса Шевченка та інше. Побачити всі проекти у цій номінації можна тут.

"Сухий фонтан"

Навколо стели пропонують зробити фонтан “сухого типу” площу з рухомими струменями води. Ввечері планують вмикати кольорову підсвітку.

Пішохідний Хрещатик

Центральну вулицю Києва автори проекту пропонують зробити повністю пішохідною.

Галерея державотворців

На Майдані пропонують встановити колонаду, яка стане фасадом "Музея державності".

Музей Майдану

В номінації "Музей Майдану/Музей Свободи" відібрали 24 проекта. В них деякі автори пропонують побудувати як сучасні музейні приміщення повністю зі скла, так і у вигляді хреста чи барикад. Згідно умов конкурсу новий музей буде розташований за адресою вул. Інституська 3-5. Зараз там є котлован біля Жовтневого палацу. Побачити всі проекти у цій номінації можна тут.

"Світло пам'яті"

Проект Музею

Проект Музею

Український дім

В номінації "Міжнародний культурний центр "Український дім на Європейській площі" відібрали лише 9 проектів. В своюх роботах автори пропонують різні варіанти, як саме використовувати приміщення центру, а також як покращити його ззовні. Побачити всі проекти у цій номінації можна тут.

Проект Українського дому

Автори проекту пропонують перетворити Український дім на місце розміщення різних європейських та українських інституцій. А також мріють об'єднати Маріїнський парк та Володимирську гірку, створивши над Володимирським узвозом пішохідну естакаду.

Проект Українського дому

Автор пропонує посилити просторову композицію перед Українським домом та встановити замість клумби пам'ятник "Героям, які загинули за незалежність України".

Читайте також: Новий Майдан: музей у "профспілках", галявина з wi-fi і українські міфи