У Києві повістки до армії мають отримати 570 осіб. Станом на третій день не так багато призовників з’явилися на призовні дільниці. Та навіть серед них є ті, які не зможуть служити через стан здоров’я. Найпоширеніші недуги – поганий зір та серцево-судинні захворювання.
Тих, які приходять до нас на медогляд, десь дві третини йдуть у війська. Але третина по стану здоров’я не може піти на військову службу,
– розповів голова військово-лікарської комісії Віталій Палійчук.
Указ про осінній призов президент Петро Порошенко підписав у березні цього року. Набирають до армії юнаків віком від 20 до 27 років, а 18-19-річні можуть піти служити на добровільній основі.
Сповіщення відбувається двома способами. Перший – це за місцем проживання, другий – за місцем роботи. Є призовники, які на даний час працюють, тому повістки направлялися на підприємства, і вони безпосередньо вручали їх призовникам,
– зазначив військовий комісар Печерського районного комісаріату Станіслав Макаренко.
У зону АТО строковиків не відправлятимуть.
"Всі призовники будуть відправлені з метою здобуття військово-облікової спеціальності до навчальних центрів в інші регіони України: Чернігівська, Житомирська, Миколаївська, Полтавська. Львівська області", – розповів в.о. військового комісара Київського міського військкомату Валентин Кожуховський.
Не беруть в армію хворих, чоловіків старших 27 років, а також тих, хто отримав офіцерське звання на військових кафедрах у вишах.
Читайте також: В Генштабі запевнили, що серед строковиків не буде дідівщини
За переховування від комісара світить обмеження волі до трьох років. Якщо призовник не з’являється за повісткою до військкомату і не повідомляє комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф від 85 до 119 гривень. За повторне порушення – треба буде викласти до 255 гривень.