Про це в коментарі Gazeta.ua сказав речник Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

"Усі військові, призвані на строкову службу, будуть направлені до військових частин за межами зони АТО. Займатимуться виключно навчанням, здобуватимуть військову спеціальність. Щоб потім поповнити резерв, який Україна зможе використати в разі агресії.

Треба дуже обережно ставитися до історій про службу. Ніби там дерева фарбують. Обслуговуванням займаються приватні фірми, а не військові. Особовий склад, наприклад, на кухні не працює. Для цього є спеціальні люди. Військові навчаються, обслуговують військову техніку, вивчають будову обладнання, техніки та озброєння", – запевнив він.

Строкова служба відчутно відрізняється від тієї, що була в Україні до війни.

Читайте також: Муженко запевнив, що жоден строковик не поїде в АТО

"Збільшили термін. Зараз військові з вищою освітою служать 12 місяців, без вищої – 18 місяців. Раніше було – 9 і 12 відповідно. Під час бойового навчання використовуються методики, які успішно застосовували на Донбасі. Це стосується і тактики, і використання зброї. Зараз значно більше приділяється уваги практичним заняттям на полігонах. Вчать хлопців інструктори з бойовим досвідом. Більше того, вони самі пройшли навчання за програмою НАТО з іноземними військовими. І передають новий досвіт військовим строкової служби", – розповів речник Генштабу.

Дідівщина з'являється, коли військовим нічим зайнятися. Тоді є час на сторонні думки і дурні вчинки. Зараз вони активно займаються бойовою підготовкою. За цим уважно стежать командири підрозділів, офіцери. Мені принаймні не відомі випадки дідівщини. Крім того, в армії є служба правопорядку. Зараз працюємо над змінами у законодавстві, щоб надати їй більше повноважень,
– сказав Селезньов.

Чи буде сьома хвиля мобілізації, залежить від ситуації на сході, кажуть у Генштабі. Мовляв, зараз такої необхідності немає.

Нагадаємо, 4 жовтня розпочався осінній призов на строкову службу.