Місто завжди славилося своїм прагненням до незалежності і певний період навіть було столицею протестантства у Франції. Порт Ла-Рошелі Мінім - найбільший на європейському Атлантичному узбережжі. Його площа - понад 50 гектарів. Тут можуть пришвартуватися більше 4-х тисяч кораблів чи яхт.
Вежі Ла-Рошелі - залишки від середньовічних укріплень. Найвідоміша з них - вежа Святого Миколая - її звели у середині XIV століття. Колись тут була резиденція мера міста. З Вежі Ліхтаря, яка здіймається у небо на понад 25 метрів, мешканці Ла-Рошелі колись могли вчасно помітити наближення ворогів. А ще її використовували як в’язницю. Усередині на стінах й нині можна помітити численні написи імен колишніх ув’язнених.
Ще одна гордість мешканців Ла-Рошелі - брама під годинником на вежі. Це - окраса місцевої набережної. Саме тут колись був вхід до міста-фортеці. Цей архітектурний шедевр датується XV століттям. Як бачимо Ла-Рошель все ще зберігає численні історичні пам’ятки, попри те, що більшість укріплень розібрали.
Декілька хвилин на кораблі, або ж 3 кілометри мостом - і ви вже на острові Іль-де-Ре. Його розміри доволі скромні - 5 кілометрів завширшки та 30 кілометрів у довжину. Однак Іль-де-Ре - це справжня Мекка для туристів із континентальної Франції під час літніх канікул. Міст, що з’єднує острів із материком, звели не так давно - у 1988 році. На острівці найкраще пересуватись велосипедом. Більшість мешканців Іль-де-Ре, а їх тут близько 18 тисяч, так і роблять.
Чимало людей займаються видобутком солі. Це давнє ремесло на Іль-де-Ре. Умільці годинами під пекучим сонцем стежать за випаровуванням солі, а потім збирають її. Це титанічна праця. Остання порада: якщо потрапите на Іль-де-Ре - самі сіль добувати навіть не намагайтеся. Краще купіть її! Хоч у якості і втратите, однак збережете сили для прогулянок.