Водночас в Україну цей день прийшов нещодавно, але не всі громадяни позитивно налаштовані щодо святкування Геловіну. Про його традиції – розповість LifeStyle24.

Цікаво Страшно щасливого Геловіну: тематичні картинки-привітання з наймістичнішим святом

Історія свята

Геловін започаткували кельтські племена, які мешкали на території Західної, Східної та Центральної Європи. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада вони відзначали давнє язичницьке свято "Самайн", що символізувало завершення зборів урожаю. Також цей день означав закінчення літньої та початок зимової пори року.

Кельти вірили, що вночі прокидається нечиста сила, тому, щоб відлякати злих духів, вони запалювали вогнища та влаштовували гучні гуляння. У XVI столітті з'явилася традиція перевдягатися в страшні костюми потойбічних істот і просити солодощі в різних будинках. А через деякий час люди почали ставити в оселях гарбуз з вирізаними очима та ротом, куди клали свічку або ліхтар, що мав захистити від біди.

Традиції святкування Гелловіну
Традиції святкування Геловіну / Фото Freepik

Традиції святкування Геловіну в Україні

Більшість українців не сприймає свято Геловіну, оскільки церква називає його язичницьким та порівнює з сатанізмом. Водночас громадяни 1 листопада відвідують могили своїх рідних й запалюють свічки у храмах. Цей день українці присвячують вшануванню пам'яті померлих близьких та проводять час у сімейному колі. Християни моляться за упокій рідних, які вже відійшли у вічність, а потім йдуть на цвинтарі, де проводяться поминальні служби.

Також громадяни приділяють увагу приготуванню осінніх страв з гарбуза та яблук. На святковому столі можуть бути пироги або цукерки у вигляді черепів, привидів або відьом, политих карамеллю чи згущеним молоком. До того ж деякі українці не відмовляються від європейських традицій, тому перевтілюються у різних персонажів фільмів жахів або моторошні костюми.