Ми бачимо не тільки заяву цих держав, які перебувають на заході від нас, бачимо не тільки їхні пропозиції, заявив Лукашенко на нараді в центрі стратегічного керування. Про це пише видання "БелТА".

Важливо Лукашенко перекидає десант на західні кордони

Цікава з'явилася інформація сьогодні до ранку про те, що вони хочуть збудувати ланцюг від Вільнюса до Києва. Тобто ланцюг небайдужих. Мало на проспекті в Мінську небайдужих з квіточками й у ланцюгах,
– розповів білоруський диктатор.

За його словами, до такого ланцюга хочуть залучити близько 300 тисяч людей. Відтак він доручив Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ і прокурору "категорично не допустити цього".

Президент Білорусі заявив, що схожа спроба вже була під час розпаду Радянського Союзу. Мовляв, тоді хотіли створити "санітарну зону" з Білорусі, України й балтійських країн, які б відділяли Росію від Заходу.

"Усе б нічого, але ми не хочемо когось "санітарити", бути санітарним кордоном. Ми розуміємо, до чого це може привести. Тому з Путіним ми домовилися про те, що ми будемо тут діяти у взаємодії", – заявив Олександр Лукашенко.

Київ – Мінськ – Вільнюс (понад 700 кілометрів): карта

Протести в Білорусі: коротко

  • Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
  • Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Білоруси також оголосили загальнонаціональний страйк, який навіть дійшов до найбільших заводів країни – МАЗ і БелАЗ.
  • Відомо про щонайменше двох загиблих і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 7 тисяч людей затримали.