Тепер ТОВ "Колібрі" не має містобудівних умов та обмежень на будівництво 2 черги ЖК на Замарстинівській – Міртовій. Першу чергу цього житлового комплексу компанія здала в експлуатацію в кінці 2017 року. Про це повідомило видання "Наші гроші Львів".
Цікаво У Львові побудують завод за 26 мільйонів євро: ЄБРР надасть кредит компанії "Ензим"
Львів'яни протестували проти будівництва нового будинку
- У кінці 2017 року "Колібрі" отримало усі необхідні документи на будівництво 2 черги ЖК на Замарстинівській, у тому числі містобудівні умови та обмеження.
- Місцеві жителі та мешканці будинку 1 черги ЖК виступали проти будівництва ще одного будинку. Вони проходили й на засідання виконкому Львівської міськради та висловлювали свій протест.
- Проте комітет таки затвердив рішення про надання "Колібрі" містобудівних умов та обмежень на будівництво 2 черги.
- Інспектори Державної архітектурно-будівельної інспекції також мали претензії до будівництва другого будинку ще під час його зведення.
- У 2018 році ДАБІ виявила низку порушень та скасувала містобудівні умови та обмеження. Інспектори встановили, що для будівництва нового будинку забудовник запланував ліквідувати прибудинкові майданчики та паркувальні місця, а це є порушенням ДБН.
- Також при перевірці виявили порушення поверховості та щільності забудови.
- За проєктом, висота нового будику повинна була становити 33,2 метра. Проте у містобудівних умовах та обмеженнях вона становила 35 метрів.
- Також у МБУО чомусь передбачили щільність забудови земельної ділянки в обсязі 55%. Однак за зонінгом, максимальний відсоток забудови в зоні Ж-5 становить: для 3-поверхового будинку – 44%, а для 9-поверхового – 28%.
- Попри скасування містобудівних умов та обмежень забудовик не припинив будувати другий будинок.
Що таке містобудівні умови та обмеження?
Містобудівні умови та обмеження – це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови, відступів від червоних ліній, меж земельної ділянки й благоустрою тощо. Для отримання містобудівних умов та обмежень забудовник звертається до структурного підрозділу райдержадміністрації або виконкому міськради.Читайте також У Києві заради комерції руйнують чергову історичну будівлю
ТОВ "Колібрі" подало позов до суду
У липні 2019 року будівництво 2 черги майже завершили й "Колібрі" подало позов про скасування рішення ДАБІ. Ймовірно, через те, що будинок потрібно було здати в експлуатацію.
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Андрій Ланкевич у вересні 2019 року скасував рішення обласної інспекції. Суд вирішив, що щільність забудови встановлюється для кварталу або мікрорайону, а відхилення у висоті на 5% – цілком допустиме.
ДАБІ намагалась оскаржити таке рішення. Інспекція подала апеляцію, але суд заяву не розглянув, бо ДАБІ не сплатила судового збору.
Актуально У Львові повністю демонтують Монумент слави: що буде замість нього
Проти "Колібрі" подав апеляцію житель будинку 1 черги ЖК
Нову апеляційну скаргу проти "Колібрі" подав мешканець 1 черги житлового комплексу. Чоловік заявив, що будівництво ще одного 10-поверхового будинку поруч порушує його права на користування інфраструктурою та прибудинковою територією.
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Світлана Шевчук погодилась з аргументами львів'янина. Вона заявила, що інтереси забудовника не можуть переважати над інтересами громади. Тому суд скасував попереднє рішення адмінсуду. Так, фактично, забудовник позбувся містобудівних умов та обмежень на будівництво 2 черги ЖК.