Після дощу пані Леся оглядає клумбу із жоржинами. Під кожним кущем по два-три слимаки.

Читайте також: У штаті Флорида виявили смертоносних гігантських слимаків

Такі ж "товстуни", завдовжки до десяти сантиметрів, а то й більше, ховаються і у траві неподалік. Їдять, бідкається, жінка, майже все, що росте на городі. І так уже п'ять років поспіль. За таку шкоду слимакам – "солона" помста.

Маю от таку баночку, в якій засолюю і знищую їх (слимаків – 24). Ще купляю порошок польський, але він дорогий,
– розповіла жителька Винників Леся Щербата.

Найбільше іспанських слизняків перед дощем і в сутінкову пору. Збираються цілими колоніями – десятками-сотнями. Як кажуть науковці, цей паразит потрапив в Україну із південно-східної Польщі, на Львівщині його зафіксували 10 років тому. Зараз рудий шкідник колонізує чи не всі європейські країни.

Можна навіть спеціально покласти десь дощечку, полити навколо неї водою, і слизняки там поховаються. А коли піднімете – там буде їх багато, тоді чисто механічно знищуєте їх,
– сказав науковий співробітник науково-природничого музею Ніна Гураль-Сверлова.

Робити таке зі слимаками фахівці радять уже. Адже літо – один із періодів їхньої пікової активності. Відкладати ж яйця слизні будуть восени.

До слова, фермер з Вінниччини Дмитро Бутенко започаткував доволі незвичне для України господарство – він розводить равликів. Кілька років тому до рук чоловіка потрапила книжка про традиційні французькі делікатеси. Ідея вирощування равликів його захопила.