Тому тепер Ірина щоранку бере до рук віника та граблі, аби навести порядок на вулицях міста. І робить це жінка безплатно – через несплату аліментів.

Читайте також: Несплата аліментів: історія боржника, який завдяки покаранню знайшов роботу

Вісім років тому Ірина розлучилася з чоловіком. Син вирішив залишитися з батьком.

Трохи моя вина є, це факт. А може й добре, що син з чоловіком лишився. Бо то, знаєте, хлопець, а він більше його боїться, мене не дуже хотів слухати,
– розповідає мати-боржниця Ірина.

Всі ці роки жінка аліментів не платила і заборгувала своєму синові майже 19 тисяч гривень. За цей час хлопець уже встиг одружитись і скоро сам матиме дитину, хоча йому лише 17 років.

Матір-боржниця Ірина
Матір-боржниця Ірина

"Я би ще може і відмовився від аліментів. Але вона жила від нас 30 кілометрів, але жодного разу не поцікавилася як я, навіть не подзвонила до дитини", – скаржиться батько.

Ситуації, коли жінка виплачує аліменти, вже не рідкість на Львівщині, кажуть в управлінні юстиції. Але випадки, коли матері-боржниці примусово відпрацьовують – нечисельні.

Читайте також: Батьки-боржники: як карають тих, хто не платить аліменти

Попереду в Ірини ще тиждень роботи на вулицях Дрогобича. Тепер вона думає про те, чи залишитися на підприємстві, чи шукати нову роботу.

Хто з батьків має платити аліменти?

Платити аліменти на утримання дитини після розлучення має той з батьків, який і пішов з родини. Мінімально – це половина прожиткового мінімуму на місяць, обраховують його за віком дитини – до 18 років або до 23 років для студентів.

аліменти сплата аліментів
Платити аліменти повинен той з батьків, який пішов з родини

Крім того, враховують стан її здоров'я та розмір статків батьків – це і збільшує розмір виплат. Якщо ж грошей немає, батьків можуть відправити на суспільні роботи – підмітати вулиці, фарбувати паркани чи прибирати сніг. Усі напрацьовані там гроші держава передає на користь дитини.

А тим, хто не платить більше півроку, забороняють виїздити за кордон, керувати машиною, і навіть полювати. А державні виконавці навідуються до боржників додому й арештовують їхнє майно.