"Заява Миколи Азарова має виразно політичний характер, вона покликана реанімувати спадок радянської ідеології та оживити багато її міфолегенд. Все, що не вписується в рамки їх атрибутики, трактується фашистським. Микола Янович забув про рішення Конституційного суду від 15 червня 2011 року, яким було визнано що герб та прапор неіснуючої держави є замахом на конституційний лад України і недоцільно піднімати символіку СССР у Львові", – цитує Михальчишина Gazeta.ua.

Свободівець також не вважає нормальною практикою диктування людям, що слід святкувати, а що ні. Бо, переконаний Михальчишин, не можна змушувати людей "вшановувати ту чи іншу подію, епоху у певний спосіб".

"Свята є елементами народної традиції. У нас у Львові є окремі традиції і тут самі визначають, які дати є святковими і пам'ятними. А українській Євроінтеграції загрожує не вшанування пам'яті жертв Другої Світової, а те, що сьогодні в нас зруйноване незалежне правосуддя, і те, що економіка країни перебуває під керуванням однієї сім'ї. Він сам є ідеологічним спадкоємцем сталінізму. Це класичний представник антиукраїнської традиції, і для нас його оцінки не мають жодного значення", – заявив Михальчишин.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров назвав рішення Львівської та Івано-Франківвської міських рад щодо відзначення 9 травня траурним днем неконституційним. А після зустрічі з громадськими патріотичними клубами назвав депутатів міськрад Львова і Франківська "духовними спадкоємцями фашистів". "Титулу" вони удостоїлись за оголошення 9-го травня Днем скорботи.

Як відомо, міські депутати у Львові та Франківську прийняли рішення про відзначення 9-го травня Дня скорботи замість Дня перемоги. У місті хочуть вшановувати не перемогу Радянського Союзу над Німеччиною, а пригадувати жертв нацистського та радянського режимів у часи війни.