Запальні танці, музика, народні пісні та театралізовані дійства - все це в яскравих кольорах костюмів різних народів світу відбувається у центрі Львова. Найвищі серед учасників - французи.
“Ми з південного заходу Франції. Тут ми танцюємо на ходулях, а також виконуємо традиційні французькі танці з дівчатами. Наші пращури колись тримали овець. І вдягали ось такий одяг”, - каже учасник фестивалю з Франції Лука.
Не менш видовищними були італійці, які приїхали до Львова з Тоскани. Вони відтворювали дійство, яке відбувалося перед боєм у часи середньовіччя.
“Нас загалом приїхало більше сотні, ми презентуємо тут традиції нашої землі, я приміром граю на барабанах, а за мною стоять прапороносці та сурмачі”, - каже учасниця фестивалю з Італії Франческа.
Українці ж брали глядача народною піснею. Ці голосисті представниці прекрасної статі приїхали з Донеччини. Кажуть, у їхньому краю можна знайти перлини народного фольклору.
“Колись вважали, що в Донецькій області немає фольклору, бо це шахтарі, бо це промисловість, металургійна промисловість, але, тим не менше, у нас є і цікаві села, і цікаві колективи”, - каже керівник народного театру фольклорної пісні "Дивина" Олена Тюрикова.
На фестиваль приїхали і українські колективи з-за кордону - передовсім Канади, США, Великобританії. Також є баски, бургунди. Організатори кажуть, зібрати всіх у Львові було нелегко.
“Суті дві таких - і зібрати весь світ, який у свою чергу привітає Україну з ювілеєм держави, який наближається і це дуже символічно культури світу приїжджають привітати Україну в місто, яке є культурною столицею і теж дуже мультикультурне”, - каже начальник управління культури і туризму Львівської міськради Андрій Сидор.
Фестиваль етновир вирує у Львові вже четвертий рік поспіль.