Паперова столиця України – колись таку горду, хоч і неофіційну назву, мав райцентр Жидачів на Львівщині. А все завдяки паперовій фабриці, що збудували тут одразу після війни. Підприємство било рекорди за прибутковістю з початку свого заснування. Але зараз на місці фабрики суцільні розвалини, а працівники вже два роки без зарплати. Попри те, що у керма – топ-багатії країни.
У Жидачеві з 50-х років минулого століття працювали цілі династії. Як таке прибуткове державне підприємство у приватних руках перетворилось на руїну – для багатьох досі залишається загадкою.
Паперовий комбінат в Жидачеві зупинився восени 2014 року. Нині він майже банкрут. Досі тривають численні судові перипетії навколо залишків колишньої розкоші.
Читайте також: Приватні пляжі за високими парканами: хто в українців вкрав набережну Дніпра
Восени 14-го року Львівщина гула. Працівники комбінату атакували обладміністрацію із вимогами врятувати підприємство. Навіть у відчаї перекривали трасу Київ-Чоп. Однак це виявилось марним. Завод приватний, а отже власник робить усе, що йому хочеться. От тільки люди і їхні робочі місця – то вже справи державні. Олігархів вони, як виявилося, не бентежать.
Підприємство, хоч і доведене до банкрутства, але все ще цікаве реальним, профільним інвесторам. Люди, які готові вкладати в комбінат гроші та розвивати паперовий бізнес в Україні, неодноразово намагалися викупити його в групи "Приват". Але власники не зголошуються навіть на переговори.
Як купити прибуткове підприємство і пустити його на металобрухт. Майстер-клас від українських олігархів – дивіться у розслідуванні журналістів ЦРУ.