У невеличкому селі на Львівщині під сонячні панелі виділили 22 гектари землі. Першу чергу звели ще у 2012 році – тоді такі модулі покрили 3 гектари, за рік добудували ще частину і от зараз почали монтаж третьої черги. Загалом, станція буде оснащена 10-ма тисячами панелей, а за рік вироблятиме майже 9 мільйонів кіловат-годин.

Самбірська сонячна станція – це спільний проект української та чеської компаній із залученням інвестицій. Передбачають, що витрати окупляться за 6-7 років, землю для цієї установки взяли в оренду в села на 49 років.

Найкращий час для роботи станції – квітень-травень і вересень. У ці періоди сонячний день найдовший до того ж немає високих температур, які зменшують ефективність панелей. У похмуру погоду модулі також здатні працювати лише на 20-30 %.

Перетворення сонячних променів на енергію — не єдина перевага. Екологічно чисте виробництво дозволить зменшити викиди вуглекислого газу на 16 тисяч тонн за рік, а ще використати землю, непридатну для сільського господарства.

Читайте також: Нік Голоняк — українець, який здійснив революцію освітлення

Також неподалік поставили 2 вітряки. Висота щогли – 119 метрів, а довжина лопаті – 56. Тобто лопать майже вдвічі довша ніж дев’ятиповерховий будинок. Лише ці 2 вітряки дають можливість заощадити до 15 тисяч кубічних метрів газу на добу. До кінця 2016 року хочуть встановити ще шість уже на іншій горі.