Львів

У Львові на одному з підприємств тканини для фірмових футболок відклали. Однак роботу працівники не припинили – шиють тепер захисні маски. Щоб пошити 1 достатньо 3 хвилини.

Читайте також Чи захищають від COVID-19 саморобні маски: коментар лікаря

"Маска тришарова. Всередину вставляємо фільтр, який служить захистом. Маска проста в пошитті, нічого складного немає. Віримо в те, що вона захищає людей", – розповіла швачка Галина.

швачка
Швачка Галина / Фото: скриншот з відео

Ідея шити дефіцитний товар виникла одразу після оголошення пандемії COVID-19. Керівники зазначили, що найголовнішим стимулом було зберегти роботу для працівників. Створюють маски і в цеху, і віддалено – вдома.

За день на фабриці виготовляють до 4 тисяч масок. Ціна однієї маски – 10 гривень. Вироби планують продавати приватним підприємствам.

Як тільки ми оголосили, що будемо шити маски, дуже багато охочих (з'явилося – 24 канал). Насправді ми розуміємо, що потреба саме в приватних структур,
– сказав керівник піар-відділу Тарас Маселко.

Умови праці на час карантину теж особливі. Крім дезінфекції – ще кілька важливих кроків. Перед роботою працівникам вимірюють температуру. Також вони обробляють руки, змінюють одяг на одноразовий. Дезінфекцію проводять кожні 3 години.

маски
1 маску шиють 3 хвилини / Фото: скриншот з відео

Кропивницький

Змінила свою діяльність на час карантину і мережа будівельних магазинів у Кропивницькому. До епідемії COVID-19 вони шили спецодяг для будівельників, поліцейських та рятувальників.

Зараз в аптечних мережах відсутні маски, тому ми вирішили налагодити виробництво таких багаторазових захисних масок у своєму цеху,
– розповіла керівниця виробничого цеху Катерина Брюховецька.

Шиють маски з бавовни та марлі. Вони багаторазові та гіпоалергенні. Їх потрібно прати, а потім прасувати. Кравчині запевнили, що термічна обробка вбиває усі мікроби.

маски
Маски шиють з бавовни та марлі / Фото: скриншот з відео

За 3 дні у цеху виготовили приблизно 1000 масок. Третину з них безкоштовно передадуть медикам та правоохоронцям.

Також український бренд, який ще нещодавно створював одяг для іноземних зірок, тепер створює захисні костюми для українських медиків. А одна з київських мереж готова селити в свої готелі медичний персонал на час карантину. Це роблять і за кордоном. Наприклад, в Британії безхатьків, які можуть заразитися, хочуть тимчасово поселити в п'ятизіркові готелі.

Іноземні підприємства

На одному з іноземних підприємств, де виробляли бельгійський віскі, тепер створюють антисептики. Щодня постачають 10 тисяч літрів захисної рідини.

Лікарні почали нам телефонувати, щоб запитати, чи є у нас спирт. Ще минулого тижня ми розливали джин. Тепер ми виробляємо дезінфектори. Це доволі складно для нас, але ми щасливі допомагати людям,
– сказав керівник компанії Генріх Бек.

Також відомий бізнесмен-винахідник Ілон Маск спочатку займався постачанням апаратів для штучної вентиляції легень в американські лікарні. Зараз він налагоджує власне виробництво. І він такий не один.

► Франція

На французькому підприємстві, де створювали парфуми, тепер також виробляють антисептики. Працівники розповіли, що для парфумів використовували водно-спиртовий розчин, який дуже схожий на той, що використовують на фармацевтичних виробництвах. Тому і вирішили перепрофілюватися на виробництво антисептиків. Їх поставляють в лікарні Парижу.

► Італія

Італійський стартап, що займається 3D-друком, почав виробляти клапани для систем штучної вентиляції легень. За добу надрукували 24 штуки. Кожен обійшовся дешевше 1 євро.

► Велика Британія

Британська фірма, яка виготовляла газонокосарки і пилососи, тепер створює медичне обладнання.

"Ми думаємо, що впораємося з вирішенням усіх складних моментів і зможемо створювати апарати для штучної вентиляції легень. Гадаю, доволі скоро розпочнеться повноцінне виробництво. Вдень плануємо виготовляти 1000 апаратів", – сказав власник фірми Нік Грей.

Як перепрофільовують підприємства у всьому світі: відео


Чому краще залишатись вдома / Інфографіка 24 каналу