Та країна поступово оговтувалась і потрібно було додати трохи комфорту. Так виникла ініціатива виробляти автобуси.

Аби йти в ногу з часом, в Німеччині закупили кілька екземплярів у Mercedes. У 1956 році нарешті представили модель ЛАЗ 695.

Перше дітище було настільки вдалим, що модель протрималася рекордні 46 років. Автобус можна було зустріти в найвіддаленіших куточках Радянського Союзу, а загальна кількість ЛАЗів-695 сягнула 120 тисяч.

Та відомий завод ще й тим, що саме на його автобусах доставляли до космодрома "Байконур" перших космонавтів планети. Для такої місії ЛАЗи трохи вдосконалили. Додали антикорозійне покриття та сконструювали широке крісло, щоб було зручно сидіти у скафандрі.

З-під сидіння йшов піддув, працювала система вентиляторів та кондиціонерів, адже у спекотному Казахстані не можна було просто відчинити вікна. На скафандр не повинна сісти жодна пилинка. В день польоту Гагаріна привезли на біло-блакитному автобусі.

До Євро-2012 завод презентував нові моделі для міст-господарів чемпіонату, а нещодавно випустили автобус “ЛАЗ-Лайнер 9” для порятунку поранених у зоні АТО, що одночасно здатний перевозити 27 лежачих хворих.