Міський голова Львова Андрій Садовий розказав 24 Каналу, що такий центр відкрили спільно з німецькими партнерами. На церемонії відкриття була міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце.
Дивіться також "Розповідав анекдоти, коли втратив ногу": снайпер ЗСУ "Литовець" про бої за Україну та поранення
"Коли почалася повномасштабна агресія, то ми буквально за декілька днів отримали одноразово перших 100 наших поранених військових. Ми зрозуміли, що нам треба повністю перебудувати систему в місті, і ми тоді почали вибудовувати екосистему "Unbroken", яка включає різні етапи", – сказав Садовий.
Мовиться, зокрема, і про протезування. Так у львівській лікарні почали виготовляти протези. Утім, кількість поранених постійно збільшується, тож потреба у протезах постійно зростає.
У львівському Центрі протезування та ортезування зможе працювати 40 протезистів. Так українські військові та цивільні, які постраждали від російської агресії, матимуть ще якісніші умови для реабілітації та протезування.
Це мануфактура дуже високого рівня, це найкращі стандарти, які лише можуть бути. Операції надвисокого рівня і реабілітація, і виробництво протезів, – це все є сьогодні нашою великою відповідальністю,
– наголосив міський голова Львова.
В Україні потрібні фахівці з протезування
- У зв'язку з російсько-українською війною в Україні необхідні протезисти. МОЗ запровадило нову спеціалізацію в університетах – протезист-ортезист.
- Підготовка фахівців проводитиметься на магістерському рівні за спеціальністю "Технології медичної діагностики та лікування", що відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти.
- Також у Міністерстві охорони здоров'я затвердили професійний стандарт. Там визначили кваліфікаційні вимоги до майбутніх фахівців.
- Згодом МОЗ разом з Міносвіти узгодять нову редакцію стандарту магістратури за цією спеціальністю. Запровадити таку програму навчання уже готові Львівський, Харківський та Тернопільський медуніверситети.