Як повідомили "Радіо Свободі" у секретаріаті Суду справедливості ЄС, там розглядатимуть 24 позови громадян України до Ради ЄС. Їхня мета — домогтися скасування індивідуальних санкцій, які Євросоюз наклав на них у 2014-му й для більшості продовжив у 2015-му.
У Суді загалом отримали сім свіжих позовів після продовження Євросоюзом санкцій у березні цього року щодо 18 діячів доби Януковича. З-поміж позивачів: бізнесмени Сергій Курченко, Юрій Іванющенко, екс-віце-прем'єр Сергій Арбузов, екс-міністр доходів та зборів Олександр Клименко й сам Віктор Янукович та його син Олександр.
Олександр Клименко сказав, що для нього це справа відновлення ділової та людської репутації. Екс-посадовець відкидає всі звинувачення правоохоронних органів України. Він наголошує на тому, що його адвокатів в Україні не допускали до матеріалів досудового розслідування, домогтися цього частково вдалося за рішенням суду.
Щоб позиватися у Суді справедливості проти Ради ЄС, потрібно винайняти висококваліфікованого адвоката з країни Євросоюзу. Подання до Суду справедливості безкоштовне, роботу адвоката оплачує позивач.
Читайте також: Син Януковича вірить, що Євросоюз зніме з нього санкції
Авторитетом у царині юридичного супроводу позовів проти санкцій у Суді ЄС користуються британські юристи. Вартість однієї години роботи такого адвоката коштує від 665 до 1327 доларів. У країнах ЄС зазвичай діють закони, які регламентують оплату праці юристів.
До слова, у базі Суду немає жодної інформації про позови від екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової чи екс-міністра освіти Дмитра Табачника.
Журналістка "Радіо Свободи" Жанна Безп’ятчук.