"Кремль не згоден з тією оцінкою Росії щодо української кризи, яку висловив президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі зі своїм українським колегою Петром Порошенком, заявив прес-секретар російського лідера Дмітрій Пєсков. Він в черговий раз підкреслив, що "нормандський формат" врегулювання ситуації на Донбасі є безальтернативним майданчиком. А так звана "формула Макрона", за оцінками сенатора Алєксєя Пушкова "є спробою натиснути на Росію", – передає "Газета.Ру".
Про це йдеться в огляді преси, підготовленому Наталією Лебідь для сайту "24".
Пєсков також був змушений прокоментувати слова Еммануеля Макрона з приводу того, що київська княжна Анна Ярославна є символом "давніх відносин Франції та України", говориться у статті.
Читайте також: Кремль осоромився із зустріччю Порошенка та Макрона
"У Москві утрималися від історичного диспуту з президентом Франції Еммануелем Макроном про королеву Франції Анну Київську. На запитання власного кореспондента УНІАН, як в Кремлі ставляться до слів Макрона про те, що саме Анна Київська розпочала тисячолітню історію відносин Києва і Парижа, України та Франції, прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков сказав: "Розумієте, в чому справа… Скажімо так: Київська Русь – вона в історії була – навряд чи це хтось може заперечувати. Тут немає чого додавати", – повідомляє УНІАН.
В цілому ж російські мас-медіа були дуже незадоволені перемовинами, що відбулися у Парижі між президентами України та Франції. Так, "Правда.Ру" звинуватила Еммануеля Макрона у відсутності виховання, помножену на русофобію.
Шокуючі одкровення Макрона про агресію Росії вступають в протиріччя з правилами етикету, які президенти Франції дотримувалися протягом багатьох десятиліть,
– обурюється видання.
Скажімо, президенти-соціалісти Франсуа Міттеран і Франсуа Олланд були дуже обережні у виборі епітетів, коли оцінювали політику Москви на міжнародній арені. Президенти-голлісти Жак Ширак і Ніколя Саркозі, хоча і займали більш жорстку позицію у зовнішній політиці, але також ніколи не дозволяли собі відкрито називати Росію агресором. Чому ж Макрон не обтяжує себе підбором дипломатично складених заяв? Причина проста: Еммануель Макрон не є частиною традиційного французького істеблішменту".
Він, провадить далі "Правда.Ру", є не так політиком, як бізнесменом. Плюс людиною, котра дуже хоче сподобатися Сполученим Штатам. "Антиросійські погляди Макрона – це свого роду сигнал "старшому брату" за океаном: мовляв, дивіться, я – ваша людина і ви можете покластися на мене. І вашингтонські яструби в Білому Домі і Капітолійському пагорбі, швидше за все, оцінять таке прагнення Макрона вважатися проамериканським президентом П'ятої республіки", – пише "Правда".
Повну версію публікації читайте тут: Паризька гастроль Порошенка: з чим повернувся президент?