У понеділок, 1 травня, представницю прокремлівських сил у Молдові Марину Таубер затримали поліцейські. Політикиня перебуває під слідством уже тривалий час, тому, ймовірно, прекрасно знала, що їй не можна виїжджати з країни. Власне, планувала Таубер полетіти у Тель-Авів через Стамбул нібито на лікування.
Дивіться також Чи скресла крига і чого чекати далі: що китайські ЗМІ пишуть про розмову Зеленського та Сі
Політичний "перформанс"
Цікавим фактом є те, що 1 травня у віцеголови "Шор" – день народження. Ще напередодні спроби покинути Молдову вона записувала звернення, у якому говорила про виліт за кордон на "певні медичні обстеження".
Однак разом з тим заздалегідь було очевидно, що їй би вдалось цього зробити. І безглуздо думати, що Таубер не знала, що станеться.
Я їду на кілька днів і повернуся в четвер вранці (4 травня – 24 Канал), у мене також є зворотний квиток. Мені потрібен цей виїзд, тому що я не мала можливості зробити це раніше,
– стверджувала вона.
Важливо, що проросійську політикиню Апеляційний суд Молдови 5 січня 2023 року зобов'язав не покидати населений пункт, у якому вона проживає. Згодом це рішення оскаржили адвокати Таубер та воно було визнане недійсним.
Однак, як зазначають в Антикорупційній прокуратурі, затримали віцеголову "Шор" тому, що вона неодноразово порушувала той запобіжний захід, який проти неї був застосований. А отже, існує ризик того, що Таубер може просто-таки втекти від правоохоронних органів.
У чому звинувачують політикиню
- Прокурори стверджують, що "Шор" брала гроші сумнівного походження від злочинних груп.
- Згодом ці фінанси використовувалися в інтересах партії, скажімо, для виділення гонорарів артистам, зарплати членам проросійської сили та організаторам протестів.
- Варто сказати, що ці гроші надходили до Молдови, як стверджують відповідні органи, у вигляді переказів та конвертацій, зокрема у вигляді криптовалюти.
- Ймовірно, для маскування походження цих коштів використовувалися різні фінансові канали у Дубаї, Відні та Монако.
Згадаємо наостанок до цієї теми, що у лютому 2023 року "Шор" організовувала протести задля того, аби розхитати політичну ситуацію в країні. Мітингувальники вимагали відставки чинної президентки країни Маї Санду. Окрім того, було зафіксовано сутички учасників цих "акцій" з правоохоронцями.