Укрзалізниця показала прототип капсульного вагону, який перебуває у розробці. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зауважив, що вперше за 20 років держава замовила 100 нових пасажирських вагонів.

До теми У Києві презентували швейцарський електропоїзд Stadler Flirt: фото

Новий рухомий склад створюють на Крюківському вагонобудівельному заводі та Науково-виробничому підприємстві "Ріст". Один із експериментальних форматів – це капсульні вагони, які набирають популярності у світі.

"Ми маємо шанс бути у числі перших, хто випробує цей формат, у рази комфортніший за плацкарт чи класичне купе", – зазначив Кубраков.

Особливості капсульних вагонів

Схематично, новий вагон нічим не здивує пасажирів – по 4 полиці в купейному вагоні, бічні полиці у плацкартах, місце для багажу внизу та нагорі. Втім такий рухомий склад значно модернізували.

Капсульні вагони
У Києві показали оновлений рухомий склад / Фото Олександра Рудоманова

У плацкарті верхні полиці ширші та обладнані засобами безпеки. Біля кожного місця є розетка та ширма, якою можна закритися від решти вагону. Для таких випадків облаштували також індивідуальну вентиляцію.

Ширма у плацкарті
Кожне плацкартне місце обладнане ширмою / Фото Олександра Рудоманова

У кожному купе тепер будуть кнопки виклику провідника, пристрої для регуляції освітлення, а також інформаційні табло, де можна побачити:

  • дату;
  • час;
  • швидкість руху потяга;
  • температуру повітря;
  • ймовірно, карту руху.

Окрім цього, кожен пасажир зможе зарядити телефон біля свого місця. Із цією метою у купе облаштували по 4 розетки з можливістю зарядки через USB. Водночас температура повітря у всіх купе буде однаковою й регулюватиметься автоматично.

Купе
Біля кожного місця облаштували розетки / Фото Олександра Рудоманова

У прототипі зберегли відкривачі для пляшок у купейних столиках. Кожне місце обладнали роз'ємом для газет у стіні.

Відкривач пива
Столики мають відкривачі для пляшок / Фото Олександра Рудоманова

Оновлення стосуються і вбиралень у вагонах. Там встановили вакуумні туалети, передбачили місця не лише для туалетного паперу, але й для паперових накладок на унітаз. Є рукомийник, дзеркало, мильниця і відкладні полиці для пеленання дітей.

Екскурсія модернізованим вагоном: дивіться відео Олександра Рудоманова

Усі вікна у вагонах закриваються ролетами, а не фіранками чи шторами. Провідник зі свого купе може контролювати ситуацію у вагоні:

  • використання розеток у купе;
  • роботу бойлера;
  • регуляцію світла та температури повітря;
  • виклик до конкретного місця.

У купе провідника також встановлять мікрохвильовку і невеликий холодильник. Поруч у коридорі буде кулер з водою. Кожен вагон матиме і камери відеонагляду, а кожен столик – відкривачі для пляшок.

Огляд нового плацкартного вагона: дивіться відео Олександра Рудоманова

Усі охочі зможуть на власні очі побачити модернізовані вагони на столичному вокзалі до 18:00 28 серпня. В Укрзалізниці обіцяють запустити виставкові зразки на маршрути до кінця 2021 року.

Японські поїзди

Подібні капсульні потяги курсують у Японії. Вагони поділені на одиночні секції, де можна лягти у повний зріст. Кожне місце має стіл та лампу, є платна послуга прийняти душ.

Капсульні вагони у Японії: дивіться відео з каналу WAO RYU!ONLY in JAPAN

Модернізація Укрзалізниці: останні новини

  • Український перевізник уклав договір із залізничною компанією Deutsche Bahn. Німці зможуть контролювати перевезення Україною.
  • У Києві почали випробовувати швейцарський електропоїзд ЕПМ Stadler FLIRT. Транспорт випробовуватимуть впродовж декількох місяців.
  • До Дня Незалежності Укрзалізниця запустила ГогольTrain. У поїзді влаштували круїзний мобільний форум молоді у рамках GogolFest.