Звуки є повсюди - скрізь нас оточують техніка, інші люди. Раніше на проблему шумового забруднення просто не звертали уваги. Проте останніми роками нею активно зацікавилися медики.

В експерименті взяли участь 140 добровольців, які мешкають поблизу найбільших європейських аеропортів. В результаті досліджень медики встановили - коли збільшується рівень шуму, збільшується і артеріальний тиск людини. А це вже ризик серцево-судинних захворювань.

Взагалі летовища вважаються одним з найгірших джерел шумового забруднення для людини. Доведено, що мешканці прилеглих до аеропортів територій найчастіше страждають на хронічне недосипання та розлади нервової системи. Навіть вночі найменший шумовий подразник змушує тиск сплячої людини скакати туди-сюди. Для здоров’я, звичайно, користі тут - нуль.

”Ми провели кілька досліджень - вимірювали артеріальний тиск у людей, коли вони спали. І ось що ми встановили. Не залежно від того, чи це шум від злету літака, чи шум від вантажівки за вікном чи навіть хропіння сусіда - рівень тиску кожен раз зростає, навіть коли ви цього відчуваєте”, - каже лікар Ларс Яруп.

У Франції кілька років тому відкрили спеціальні центри для тих, хто не висипається і хоче трошки подрімати під час обідньої перерви. Захист від шуму тут гарантований.

Проте більшість людей дозволити собі такого не можуть - відстань до Франції чимала. Тому медики радять берегти свої вуха від шуму та забезпечити комфортні умови для міцного та повноцінного сну. Головне - радять лікарі - не купуйте житло біля аеропорту.