Гайдай зазначив, що народ це підтримує, та навіть сприймає це як таку веселу дію.
"Я взагалі вважаю, що люстрація могла би бути більш жорсткою, але те, що зараз такий закон є й очищення влади стало дійсністю — неабияке досягнення", — говорить політтехнолог.
Він додав. що раніше взагалі не вірилось, що в Україні може бути люстрація, адже виростуть нові покоління й вона забудеться та це не буде мати ніякого сенсу.
Сам закон про люстрацію, про який Президент каже, що йому він не подобається, але вимушений його підписати – це дуже добре і правильно,
— наголосив Сергій Гайдай.
"У нас є багато стереотипів. Скільки людей повинно бути в апараті державної влади? В Україні цей апарат надзвичайно великий", — каже експерт.
Куди дінуться люди, якщо їх люструвати? Спершу я б скоротив, наприклад, з 10 чиновників повинен залишитись один. І в нас вже є механізм люстрації,
— розповідає політтехнолог.
Він додав, що той один повинен бути відібраний за системою відбору як в Грузії — залишитись повинен один найкращий з тих професіоналів, хто залишився, а потім його можна буде взагалі змінити на більш сучасного та підготовленого.
Далі — дивіться у відеосюжеті.
Нагадаємо, на позачерговому засіданні Ради проголосували за створення антикорупційного бюро.
Як відомо, представник Президента у Верховній Раді Руслан Князевич запевнив, що Петро Порошенко підпише закон про очищення влади до 10 жовтня.