Разом з нами ділить перше місце і Росія. Натомість найменше розлучень в Боснії і Герцеговині, Македонії, Чорногорії та Італії. Також рідко розлучаються у Польщі та Ірландії. Там розривають шлюб тільки одна з тисячі пар. Пояснюють це тим, що чим більше «віруючою» є країна, тим рідше там розходяться подружні пари. До речі, в Ірландії розлучатися дозволили тільки 15 років тому. А на Мальті закон не дозволяє розлучення і зараз. Нещодавно в мальтійський парламент надійшов законопроект про дозвіл розлучень, але Католицька церква його різко розкритикувала.

Як на мене, Україна вхопила пальмову гілку першості розлучень через те, що українці занадто швидко одружуються. Мабуть, це закладено у нас ще від наших бабусь, котрі все спішать нас видати заміж чи одружити. Адже за часів їхньої молодості все було по-іншому – справді заміж дівчата виходили у років 16-18, ну максимум після завершення університету. А хлопці давали шлюбну обітницю у років 20-22, якраз після армії.

Також люди часто одружуються не через те, що шалено кохають один одного, а через те, що їм кортить побавитись «у доросле життя» - мовляв, маю штамп у паспорті, тож роблю, що хочу і ніхто мені не указ. Пригадую, як моя сестра завжди говорила, що мріє вийти заміж, бо тоді буде жити окремо від батьків. Можливо, саме тому в Україні більшість шлюбів розпадаються після перших кількох років спільного життя, адже «бавитись у дорослих» можна, але чи на довго вас вистачить чи не попросите тайм-аут вже після другої суперечки?!

Незважаючи на таку сумну першість України – у нас щороку менше людей розривають шлюби. Торік зареєстрували 126 тисяч розлучень, натомість рік перед ти їх було на 14 відсотків більше. Та все ж це не дає нам можливості позбавитись такого лідерства серед країн Європи.

За словами психологів, останні роки українці почали частіше одружуватись і відносно рідше розлучатись через кризу, яка бахнула в країні у 2008 році. Адже разом, тобто в парі, легше здолати негаразди – це як психологічно, так і матеріально. Оскільки після розлучення доводиться ділити квартиру, машину, та й загалом, коли вас двоє, навіть словами можна допомогти вирішити якусь проблему.

До речі, у нас щороку збільшується кількість цивільних шлюбів. За статистикою в Україні кожна десята пара живе разом, але ставити штамп у паспорті не поспішає. Здебільшого це люди віком від 25 до 40 років. Такий досвід українці запозичили саме в європейських країн. Адже там люди живуть разом по кілька років, а то й десятиліть, і тільки переконавшись на усі сто відсотків, що поруч «їхня» людина – одружуються. Можливо, саме тому вони розлучаються рідше?!

І ледь не забула про ще одну ймовірну причину, чому українцям так легко прийти до РАГСу і розірвати свій шлюб – коштує ця процедура усього кілька гривень. У той час, як за кордоном це може обійтись, якщо не у кілька сотень «зелених», то у кілька тисяч. До прикладу, у Бельгії розлучення коштує 10 тисяч євро і я вже мовчу про аліменти, які доведеться платити щомісяця... Тому парам доводиться добряче подумати перед тим, як просто розлучитись…