Журналістський матеріал помітила одна з вчителів Львова і відразу ж забила на сполох.
Ось так невідомий автор описує галичан як селян, які не вміють нічого, окрім як вирощувати картоплю. Мовляв немає Галичина ні видатних істориків, ні науковців. Саме цей журнал міністерство освіти рекомендує передплачувати усім школам України і вимагає у видавця звітувати - про хід передплати.
“Ми будемо офіційно звертатись з роз’ясненнями про походження цього журналу про рубрики, будемо звертатися до Міністерства щодо цього листа”, - каже заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.
Є інформація, що в школи навіть телефонують і наполягають передплатити журнал. Директор львівської школи номер 34 відмовився.
“Коли ми ознайомилися з деякими матеріалами даного журналу в яких паплюжаться галичани, то наш колектив на ці рекомендації не звертає уваги і я підтримав наш колектив. Журнали такого ґатунку ми не розповсюджуємо”, - каже директор школи №34 Роман Гринчук.
Своєю чергою керівництво журналу, у цій ситуації звинувачує Інтернет, мовляв стаття взята саме звідти, а людина яка її опрацьовувала, зробила її, навіть більш лояльною.
“Цей журналіст він взяв цю статтю з Інтернету. Це половина того негативу, що знаходиться в Інтернеті, ще непопала в ту статтю, якось більш її окультурив. Значить редактора тої статті нема, вона взята з Інтернету”, - каже директор Всеукраїнського благодійного фонду "Щедрик-Ведрик" Валентина Блюхер.
Вже в наступному номері обіцяє видавець, образливу для галичан інформацію спростують і більш ретельно підійдуть до подачі матеріалу про історію Галичини. А тим часом львівський міський голова Андрій Садовий особисто контролюватиме, аби журнал не потрапив до жодної місцевої школи.