Так. лише нещодавно у Москві з'явився перший комплекс ППО на адміністративній будівлі, що викликало резонанс у мережі. Тепер там таких комплексів щонайменше три.

До теми Росія ставить ППО на дахах адмінбудівель: чого боїться Кремль та яка реакція росіян

Де встановили комплекси ППО

Усі три системи ППО, про які відомо, встановлені на дахах адміністративних будівель, а саме:

  • міноборони на Фрунзенській набережній;
  • адміністративна будівля в Тетеринському провулку;
  • ГУ МВС на Петрівці, 38.

Усі вони перекривають центр прийняття рішень окупантів, а саме Кремль. Також у зоні їхньої дії значна частина столиці країни-терористки.

Зона дії ППО перекриває КремльЗона дії ППО перекриває Кремль / Карта Evergreen Intel

Цікаво, що системи ППО розміщують в густонаселених житлових кварталах, переважно поблизу аеропортів і аеродромів. На це звернули увагу й в Офісі Президента. Так, Михайло Подоляк зауважив, що колись глава МЗС Росії звинувачував Україну в розміщенні систем ППО в житлових кварталах і говорив про незаконність таких дій. Тепер же саме йому варто було б пояснити, що відбувається.

Також Подоляк поцікавився, чи не бажають Путін та Пєсков пояснити росіянам концепцію "триденної спецоперації", коли на 11-ий місяць її проведення у Москві посилюють ППО.

Що лякає окупантів

За інформацією Bloomberg, у Росії можуть бути нажахані роботою безпілотників, через діяльність яких "бавовна" завітала до Саратова та Рязані. Ці міста розташовуються не так вже й далеко від самої Москви. А саме на відстані приблизно 800 та 200 кілометрів відповідно від столиці.

За словами російських чиновників, знайомих із ситуацією, саме це повпливало на рішення Кремля про ППО. Ці системи доповнять наявні протиракетні комплекси, встановлені навколо столиці. Вони розповіли про це на умовах анонімності.

Ба більше, у Росії почали перевіряти бомбосховища по всій країні, які за понад 30 років після закінчення холодної війни стали занедбаними.

Інші можливі цілі встановлення ППО у Москві

  • Окрім захисту від можливої атаки безпілотників у Кремлі можуть переслідувати й інші цілі. Так, в Інституті вивчення війни заявили, що там прагнуть створити інформаційні умови для того, щоб підготувати росіян до "затяжної війни" в Україні. На думку ISW, системи ППО на дахах будинків та адмінбудівель можуть бути черговою спробою висвітлити Україну, як таку, що загрожує Росії.
  • Натомість на думку російського правозахисника та опозиційного політика Марка Фейгіна, якби Кремль мав на меті виключно пропагандистську направленість, то знайшов би інші — м'якіші способи, адже росіяни й так "покірно йдуть на фронт". Натомість окупанти хочуть ударити по Банковій, а тому готуються до можливої відповіді.
  • На думку експерта-міжнародника Богдана Ференса, встановлення систем ППО покликане прищепити російському суспільству війну як елемент їхнього екзистенційного життя на найближчий час. Також Кремль може подавати це як захист своїх громадян від можливих атак НАТО.