"Я впевнена на сто відсотків, що їх підставили, обидва моїх сина невинні. Мій молодший син з 8 років ріс в Америці. У нашому будинку ніколи не говорили про тероризм", - сказала Зубейдат Царнаєва в інтерв'ю телеканалу RT.

Розповідаючи про загиблого під час перестрілки 26-річного Тамерлана Царнаєва, вона зазначила, що старший син захопився релігією п'ять років тому.

"Він почав дотримуватися свої ісламські обряди, але він ніколи не говорив, що збирається вступити на шлях джихаду. ФБР вела мого старшого сина протягом 3-5 років. Вони знали, чим він займається, знали, які сайти він відвідує", - розповіла вона.

За її словами, ФБР стежили за кожним його кроком.

"А сьогодні вони заявляють, що це теракт. У ФБР боялися мого старшого сина, тому що він був лідером, міг повести за собою і багато говорив про іслам. Одного разу вони офіційно зателефонували мені і заявили, що він - розумник, вони не сумніваються в його порядності. Водночас вони говорили, що він отримує інформацію на екстремістських сайтах, і вони його дуже бояться. Саме тому я думаю, що їх підставили", - сказала Царнаєва.

В кінці інтерв'ю Царнаєва звернулася до свого молодшого сина, якому вдалося втекти від поліції: "Скажи їм правду, скажи, що ти нічого цього не робив, що вас підставили".

Нагадаємо, підозрювані у скоєнні терактів у Бостоні є громадяни США, які приїхали з північнокавказького регіону поряд з Чечнею.

Співробітник бостонської філії CBS News Петер Вілсон повідомив з посиланням на телеканал, що підозрюваний в організації теракту в Бостоні 19-річний Джохар Царнаєв отримав громадянство США 11 вересня 2012 року.