Ще 31 серпня було опубліковано наказ з номером 1060, у якому йдеться про виправлення написання найменування ворожої держави в іншому наказі. У п'ятницю, 8 вересня, глава Міністерства освіти та науки відповів на закиди у свій бік стосовно "симпатій" до Росії.
Дивіться також Лісовий назвав виклик для нинішньої системи освіти України
Як писати: "Росія" чи "росія"
Власне, народний депутат Максим Бужанський у своєму телеграм-каналі у саркастичному тоні заявив, що Лісовий відчув "неймовірну симпатію до Росії", тому й видав відповідний наказ. Водночас слід сказати, що цього обранця від "Слуги народу" самого неодноразово ловили на поширенні кремлівських наративів.
Що таке Росія і хто такі росіяни, мені добре відомо з досвіду моєї сім'ї, власного досвіду та досвіду моїх побратимів. Буквально з нуля,
– відповів на це міністр освіти.
Він додав, що правопис "Росії" з великої літери є вимогою нормопроєктування: "Без такого виправлення Мін'юст не зареєстрував би наш наказ, що визначає особливості навчання українських школярів, які нині перебувають за кордоном".
Окрім того, користувачка фейсбуку Ярина Бицька у коментарях до допису Лісового запитала міністра: "Ви не проти, що в Україні діти писатимуть із маленької? У шкільних творах, наприклад, або десь на уроках географії".
"Тільки за", – відповів їй на це очільник Міносвіти. Також він запевнив у свій публікації, що наша держава однозначно переможе: "І не лише в документах, і не лише ворога зовнішнього".
Лісовий за написання Росії з маленької літери в неофіційній документації / Скриншот з фейсбуку