Місцева сільрада задовольнила ініціативу комуністів вшанувати Леніна у сільському парку. Тож новий бюст постав на місці колись зруйнованого. Відкриття погруддя вождя пролетаріату розчулило тих, хто вчився за радянських часів і наслухався у школі чимало зворушливих історій про Леніна. Учасники мітингу поділилися ностальгійними спогадами.
“Капіталістичну державу перетворив на соціалістичну. Народу дав землю, фабрики і заводи - народу, все було народне. Правильно? Правильно. Народ пішов за ним”, - каже учасник заходу (Україна, Запорізька обл.).
Виготовлення і встановлення Леніна оплатили запорізькі комуністи. Тепер вони дещо побоюються за долю своїх капіталовкладень. Адже нещодавно пам’ятник, ще одному тоталітарному вождю Йосипу Сталіну, спершу обезглавили, а згодом і взагалі підірвали.
А ось буковинським комуністам хвилюватись не доведеться. В День народження Леніна вони теж мріяли встановити погруддя Ілліча у Чернівцях. Та все ж від цієї затії відмовились, прислухавшись до прохань чиновників та правоохоронців не загострювати ситуацію.
“Нас попросили просто не робити цього, бо там хлопчики стоять готові жбурнути камінь, і ще щось зробити”, - каже перший секретар Чернівецького обкому КПУ Віктор Черненко.
Молоді націоналісти, в бік яких показував пан Черненко, на радикальні кроки не пішли. Лише спостерігали за зібранням.
“Була інформація, що можливо, будуть бюст Леніна виставляти. То ми, як звичайні українці, як представники нації, яка живе на цій землі, не можемо допустити цього, щоб сьогодні тут прославляли ката українського народу, який вбив мільйони українців своєю політикою”, - сказав студент Олександр Кузь.
Тож у Чернівцях зібрання продовжилось у приміщенні партії, де Леніна таки привітали з Днем народження червоними гвоздиками.