Таку думку в коментарі "Обозревателю" висловив російський політолог, історик, радник екс-президента СРСР Михайла Горбачова Віктор Мироненко.

У мене дуже важке відчуття, тому що на Донбасі щодня гинуть, як мінімум, кілька українських військових, там щодня гине невідоме число людей, що опинилися в сепаратистських підрозділах. Я вже не кажу про те, що там щодня гинуть просто мирні люди діти, люди похилого віку, жінки. Кількасот тисяч людей, а то і мільйони, втратили домівки, були змушені все кинути, стати біженцями. А всіх цікавить "Гіві". Це мене обурює до глибини душі,
– заявив радник Горбачова.

"І ще одне обурює. Невже політикам, обраним народом України або народом Росії, або обраним Генеральною асамблеєю ООН в якості лідерів ООН, байдуже те, що там відбувається, і відбувається вже третій рік?", – додав Мироненко.

Друзі мої, там йде повноцінна війна,
– наголосив він.

"Перша міра, на мій погляд, яку треба робити, щоб не гинули люди, які там опинилися – вводити якийсь силовий контингент", – заявив політолог.

Мироненко уточнив, що може мовитися про "збройні сили миротворців" та інших "міжнародних сил", які повинні виконати завдання розведення сторін протистояння.

Читайте також: У парламенті Росії прокоментували вбивство терориста "Гіві"

Радник глави СРСР зазначив, що в іншому випадку "там будуть вбивати щодня", оскільки "з одного боку перебувають 10 тисяч озброєних до зубів чоловіків, і з іншого боку 10 тисяч озброєних до зубів чоловіків, і з обох сторін йде шалена пропаганда".

Я – українець, я знаю, що винне російське керівництво, і я говорю про це відкрито. Але в цьому випадку я не можу зайняти сторону ні України, ні Росії, ні цих сепаратистів. Я займаю сторону тих тисяч і тисяч безвинних людей, які від усього цього постраждали. Я вважаю, що за це хтось повинен відповісти,
– заявив Мироненко.