Заражена рідина вже невдовзі може потрапити в море. Занепокоєння додав і новий землетрус. Підземні поштовхи силою 6,5 балів були зафіксовані біля острова Хонсю. Сейсмологи оголосили про небезпеку цунамі, втім, на щастя, високі хвилі не з’явилися.
На тлі погіршення ситуації ЄС вирішив надати Японії 15 мільйонів євро фінансової допомоги. Третину суми зібрали країни Євросоюзу, ще 10 мільйонів - Єврокомісія. Оглядачі назвали допомогу мізерною, адже масштаби руйнувань обчислюються сотнями мільярдів доларів. Натомість єврокомісари вважають, що японці самотужки зможуть дати собі раду. Вони нагадали, що Японія все ще залишається третьою найбільшою економікою в світі.
Разом з грошовою сумою ЄС передав у Токіо 220 тонн гуманітарної допомоги. Вантаж з будматеріалів, наметів, їжі, дозиметрів спільно зібрали Нідерланди, Данія та Литва. По допомогу до Франції звернулася компанія-оператор аварійної АЕС. Атомники просять допомогти стабілізувати реактори "Фукусіми". З відповідним запитом вони звернулися до компаній "Електрісіте де Франс" та "Арева".
Тим часом, японська влада повідомила, що кількість жертв руйнівного землетрусу і цунамі перевищила 11 тисяч осіб. Ще понад 17 тисяч вважаються зниклими безвісти. За попередніми підрахунками, стихія завдала Японії збитків на понад 300 мільярдів доларів.