В Державній інспекції з охорони природи пояснюють - документ потрібен через масову загибель риби через спуск води під час льодоставу.
Анатолій Гагенко (держінспектор з охорони навколишнього природного середовища): “На сьогоднішній день уже є наказ про відкликання лімітів із проекту лімітів, той, що на всі водосховища виданий, про заборону промислового вилову риби на Київському водосховищі”.
В подальшому Держінспекція ініціюватиме заборону будь-якого рибальства, доки науковці не визначаться з рибним ресурсом, що залишився. Попередньо, кажуть - риби загинуло не менше, ніж на 800 млн. гривень.
Анатолій Яцик (директор українського НДІ водогосподарсько-екологічних проблем): “Сьогодні треба, щоб Головна державна екологічна інспекція, Головна санітарно-епідеміологічна інспекція зробили оцінку ситуації, підключивши необхідних фахівців, відловили ту рибу, що знаходиться в прибережній смузі і зробили утилізацію риби. Бо я вбачаю ще другу проблему, що ми будем пити ціле літо рибну воду в Києві”.
Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій повідомили, що масової загибелі риби у Київському водосховищі не було. А у березні віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко звернувся до Міністерства охорони навколишнього природного середовища і Держкомводгоспу з проханням з`ясувати обставини спуску води у Київському морі. У квітні комітет повідомив - масова загибель риби у водосховищі була спричинена задушенням внаслідок тривалого періоду суцільного льодоставу.