Маленька скульптура виконана в гумористичному стилі. Ідея виникла ще минулоріч, коли вперше в місті відбулась регата. Утім, незважаючи на свої розміри, маяк все таки діючий.
"Маяк носить асоціацію з морем і судноплавством, і так як ця регата теж гумористичний захід, то і маяк вирішили зробити трошки пафосним. У пошуку того, яким би був маяк перше, що прийшло в голову - це Олександрійський маяк - одне із 7 чудес світу, але воно мало впізнаване. Воно дійшло до нас тільки по малюнкам і описам. Наступною в списку була Статуя Свободи, яку всі знають і знають, що це маяк, тому ми вирішили взяти її за основу, за впізнаваність, але зробити на свій манер", - каже скульптор Михайло Колодко.
В честь відкриття першого закарпатського маяка в Ужгороді вже вдруге мала відбутися гумористична регата. Утім, на заваді стала погода. Регату замінили на парад закарпатського флоту. Усі охочі на саморобних засобах проплили Ужем майже 2 кілометри. В нагоді стало все - і пластикові пляшки, і старі колеса, і дрова. Річкове таксі "Ужгород-Прага" проплило Ужем не випадково. Саме цього дня в місті проходили дні Чехії в Ужгороді.
"Цей маяк символічний, але насправді святкування днів Чехії створює в мене відчуття домашньої атмосфери. Те, що в Ужгороді цінують Чехію, відкриваючи пам’ятники нашим героям - і Масарику, і Яну Непомуцькому зв’язує нас і робить ще ближчими", - каже заступник мера Глави (Чехія) Петер Поспіхал.
Чеські гості запевнили - ужгородська регата цікавіша за справжню. А веселій події - потрібен комічний символ.
"Нам потрібно вже ставити пам’ятники сучасним речам і тим, що ми очікуємо, що прийдуть. Якщо ми чекаємо війну, будемо ставити пам’ятники мертвим, загиблим і так далі. Якщо ми хочемо бачити життя світлішим - треба ставити, бажати і думати, і тримати в голові веселе і ставити його всюди, щоб воно супроводжувало нас всюди", - каже співорганізатор акції Павел Чучка.
Маючи свій офіційний символ Ужгородська регата набула статусу постійної. Тож цьогоріч її таки проведуть - правда тільки тоді, коли погода не надокучатиме.