"Розведення сил та засобів в районі н. п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку. Проведення зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" найближчим часом прискорить вирішення всіх актуальних питань з врегулювання конфлікту", – написала у фейсбуці прессекретарка представника України в ТКГ Леоніда Кучми – Дарка Оліфер.

Читайте також: Пєсков: Путін не відмовляється від зустрічі із Зеленським, але є умова

Вона додала, що оскільки в Мінську з технічних причин не відбулося засідання гуманітарної підгрупи, українська сторона наполягала на проведенні 13 листопада відеоконференції цієї підгрупи.

Коли зустрінеться "нормандська четвірка" і про що говоритиме?

До "нормандської четвірки" входить президенти України, Росії, Франції та Німеччини. Вони планують зустрітися у Парижі, проте ніяк не можуть визначитися з датою. За даними ЗМІ, цей саміт може відбутися 24 або 26 листопада.

Президент України Володимир Зеленський раніше анонсував, що зустріч "нормандської четвірки" відбудеться після розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. У всіх населених пунктах розведення вже завершилося, тож кінець листопада для зустрічі в нормандському форматі виглядає досить реальною датою.

Читайте також: Зеленський розповів, навіщо зустріч у нормандському форматі та що буде після неї

А глава МЗС України Вадим Пристайко 11 листопада заявив, що дата зустрічі лідерів "нормандської четвірки" вже визначена й обговорюється дипломатичними каналами, однак у Росії ще не дали згоди на неї.

Україна в нормандському форматі говоритиме про:

  1. розведення військ;
  2. обмін утримуваними особами,
  3. підтвердження тексту формули Штайнмаєра;
  4. окупацію Криму.