На ці кошти буде придбано обладнання для 146 інженерно-саперних груп у складі Сил підтримки ЗСУ, інформує 24 Канал.

Читайте також Допомогти дітям з опіками: Київстар запускає всеукраїнську благодійну ініціативу

Ініціатори проєкту – Київстар та фонд "Повернись живим", партнером ініціативи стала група 1+1 media. У межах збору можна оформити підписку на щомісячний донат або зробити індивідуальний внесок на сайті ініціативи.

Збір на розмінування від Київстар та фонду

Україна є найбільш замінованою країною світу, випереджаючи за цим показником Сирію та Афганістан. Мінами та нерозірваними боєприпасами забруднені близько 30% нашої території, згідно з даними ДСНС. В свою чергу, уряд України визначив розмінування одним із п'яти ключових пріоритетів швидкого відновлення країни. Процес розмінування є не менш важливим ніж відновлення соціальної і критичної інфраструктури.

За зміну сапер знешкоджує десятки вибухонебезпечних предметів. Звісно, за такого навантаження потребуємо обладнання для швидкого та якісного розмінування. Тож хочеться подякувати всім, хто долучиться,
– каже Юлія "Ромашка", саперка ЗСУ.

Щоб підвищити безпеку під час розмінування українських територій, Київстар разом з фондом компетентної допомоги армії "Повернись живим" та групою 1+1 media ініціюють збір у межах кампанії "Нам тут жити". Кошти з нього підуть на придбання транспорту та необхідного обладнання для інженерно-саперних груп у складі підрозділів ЗСУ.

"Першими в деокуповані міста й села заходять українські сапери, забезпечуючи умови для відновлення критичної інфраструктури, зокрема, даючи змогу спеціалістам Київстар відновлювати мобільний зв'язок. Допомагати у розмінуванні – важлива місія для нашої компанії. Київстар виділяє на збір 20 мільйонів гривень та закликає українців і українські бізнеси підтримати ініціативу. Кожен може зробити свій внесок та відправити донат на сайті проєкту", – коментує Олександр Комаров, президент компанії Київстар.

"Близько третини нашої території й усі прибережні води потребують розмінування. З подібними задачами у світі справляються десятиліттями. Тому важливо діяти якнайшвидше, – говорить директор фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. – Сапери Сил підтримки ЗСУ працюють і на вже деокупованих територіях, і де точаться активні бойові дії. Вони очищують нашу землю від російських мін та залишків снарядів у величезних масштабах. І наше завдання – надати їм інструментарій, щоб могли робити це швидше, ефективніше і безпечніше. Придбані нами пікапи забезпечать мобільність саперних груп – автономне пересування країною бійців з усім потрібним майном. Із груповими й індивідуальними сумками сапера, металошукачами, щупами вони безпосередньо будуть розміновувати. Засоби зв'язку необхідні для координації підрозділів. Коптери і планшети — для аерофотозйомки, фіксації мінних полів, визначення координат небезпечних об'єктів. Весь перелік майна ми погодили з Командуванням Сил підтримки і військовими, які з ним працюють".

Кампанія "Нам тут жити" стартувала 24 травня та триватиме до досягнення повної суми збору.