За його словами, до цього часу проведуть конкурсний відбір членів агентства, а також буде розроблена система електронного декларування доходів чиновників.
"Наше спільне завдання — і я переконаний, що ми з ним впораємося до кінця року — забезпечити функціонування цього органу, щоб з наступного року всі державні службовці всіх рівнів подавали декларацію в електронному вигляді. Повинен бути моніторинг стилю їхнього життя, щоб чиновники, нечисті на руку, були звільнені і притягнуті до відповідальності", — зазначив міністр.
Він також додав, що система електронного моніторингу декларацій стане "серйозною превенцією, бо чиновник буде думати, що він вписує в декларацію".
"Якщо він буде вносити неправдиві дані, то крім звільнення, він також буде залучатися до відповідальності", — додав глава Мін'юсту.
Крім того, Петренко зазначив, що вже найближчим часом в уряді буде створена міжвідомча робоча група з підготовки роботи Агентства. У неї, зокрема, мають увійти представники Кабінету міністрів та інших органів влади. Саме на створення такої групи, як частини підготовки до активної фази превентивної боротьби з корупцією, наполягають європейські експерти на чолі з представниками Світового банку.
Водночас, представники експертної групи високо оцінили роботу української влади в питанні боротьби з корупцією і закликали до активізації впровадження практичних механізмів — Нацагентства з попередження корупції та Національного антикорупційного бюро.
"Україна досягла значного прогресу в боротьбі з корупцією, але ще багато потрібно зробити для її продовження. У суспільстві є великий запит на роботу антикорупційних органів. Після створення законодавчої бази для боротьби з корупцією необхідно якомога швидше переходити до практичних кроків", — зазначив Чімяо Фан.
За його словами, функціонування превентивного антикорупційного органу (Національного агентства з попередження корупції) необхідно для впровадження повноцінних механізмів протистояння корупції.
"Світовий банк підтримує вас. Однак є технічне питання: необхідно створити міжвідомчу робочу групу з підготовки роботи такого агентства. До її складу мають увійти представники Кабінету міністрів і Адміністрації Президента", — додав пан Чімяо.
За словами Петренко, крім міжвідомчої комісії, необхідно також якнайшвидше організувати конкурс з обрання членів Національного агентства з попередження корупції, щоб орган почав функціонувати. Він додав, що на сьогоднішній день громадськість вже вибрала своїх представників у комісії, які будуть відбирати членів Набк, і тепер очікується подання відповідних кандидатів від Верховної Ради і Президента.
"Ми розраховуємо, що членів Набк комісія вибере не пізніше середини липня", — додав міністр.